X
 

Články

Zlín lákal turisty na cestovatelském veletrhu ITEP v Plzni

ITEP Plzeň 2019

Na veletrhu ITEP, který je třetím největším mezinárodním veletrhem cestovního ruchu v České republice a probíhal ve dnech 19.–21. 9. 2019, mělo své zastoupení i město Zlín. Prezentovalo se na společném stánku Zlínska a Luhačovicka. Veletrh navštěvuje v průměru 10 000 návštěvníků a zúčastňuje se ho na více než 140 tuzemských i zahraničních vystavovatelů. Kromě získání inspirace na stáncích a prostřednictvím cestovatelských přednášek, nabízí i interaktivní aktivity pro děti i dospělé.

Zástupci města Zlína seznamovali návštěvníky mimo jiné s unikátní funkcionalistickou architekturou, jednotlivými atraktivitami a možnostmi pro cykloturistiku. Mnozí z návštěvníků znají Zlín „jako své boty", protože zde strávili své mládí nebo sem pravidelně jezdí. Jedním z jejich cílů je samozřejmě nejoblíbenější Zoo Zlín a také největší moravské lázně Luhačovice.

Lidé se dotazovali hlavně na novinky a letos otevřený Památník Tomáše Bati. Největší zájem byl o mapy města s atraktivitami Zlína, o cykloturistické mapy, průvodce městem a okolím, materiály o Zoo Zlín, brožuru Zlínská architektura a materiály lázeňského města Luhačovice. Také je zaujaly propagační předměty s logem Rozvaž se ve Zlíně, které můžete i vy získat v Městském informačním a turistickém středisku ve Zlíně.