X
 

Články

Radnice zve k nákupu vánočních růží a na zápis do registru kostní dřeně


V prvním adventním týdnu se uskuteční hned dvě dobročinné akce, které podpořilo město Zlín. První z nich je charitativní sbírka Vánoční hvězda, v rámci níž se budou v budově radnice prodávat vánoční růže a druhou akcí je zápis do registru kostní dřeně.

Vánoční růže si budete moct zakoupit ve středu 4. prosince v místnosti č. 101, naproti informačnímu středisku, od 8.30 do 15.00 hodin. Výtěžek z prodeje 22. ročníku obdrží Hematoonkologické oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci. Podrobnosti prozradila organizátorka obou akcí Zdenka Wasserbauerová. „Finanční prostředky budou využity například na pořízení klimatizace, zařízení herny či pokojů nebo rekondiční pobyty. V neposlední řadě budou z výtěžku podpořeny i rodiny, které se vlivem dlouhodobé nemoci dostaly do tíživé finanční situace," uvedla. Kromě radnice se růže budou prodávat také v kostelech na Jižních Svazích, Želechovicích, Provodově a Malenovicích, na Krajském úřadě ve Zlíně a dalších místech. Loňský výtěžek činil 3 009 988 Kč. Více o prodejních místech naleznete na www.vanocnihvezda.eu.

Druhou akcí zaštítěnou městem je nábor dobrovolníků, kteří mohou vstoupit do Českého národního registru dárců kostní dřeně přímo v obřadní síni zlínské radnice, tedy bez nutnosti návštěvy nemocničního zařízení.

„Potěšil mě návrh pana primátora na možnost zápisu budoucích dárců kostní dřeně do registru v rámci adventních trhů na náměstí Míru. Zápis do registru se koná 8. prosince od 13.00 do 19.00 hodin. Na náměstí bude zároveň probíhat i bohatý kulturní program s cimbálovou muzikou a skupinou NO NAME. K zápisu mohou přijít mladí, zdraví lidé ve věku od 18 do 35 let," sdělila Zdenka Wasserbauerová.

Podle jejích slov se jedná o jednoduchý krátký proces, kdy zájemce o zápis do registru dárců kostní dřeně vypíše dotazník a poté si sám provede stěr slin z dutiny ústní. Dál už bude jen čekat na výzvu. Letos se podařilo do registru dárců kostní dřeně získat v našem kraji více jak 3 000 dárců. Více informací naleznete na www.kostnidren.cz.