X
 

Články

Zlínský vánoční strom byl slavnostně rozsvícen


K začátku adventu patří ve Zlíně již neodmyslitelně slavnostní rozsvícení vánočního stromu. To letošní proběhlo netradičně z balkonu zlínské radnice.

Návštěvníci si užívali adventní trhy na náměstí Míru v průběhu celého odpoledne, kde probíhal od 15.00 hodin doprovodný program. S blížící se 18. hodinou se náměstí zaplnilo a všichni zúčastnění netrpělivě očekávali rozsvícení vánočního stromu.

V 17.45 hodin pronesl primátor města Jiří Korec proslov k občanům: „Velice mě těší, že i letos máme plné náměstí při rozsvícení našeho vánočního stromu, který je nás všech. Nezáleží na tom, kolik dárků pod vánočním stromečkem najdeme, to nejcennější je čas, který strávíte se svými blízkými. Přeji vám, abyste v období rozsvíceného vánočního stromečku měli co nejvíce chvil odpočinku, klidu a pohody s rodinou a se svými blízkými."

Poté primátor přivítal na balkónu radnice zlínského anděla, který přinesl andělské světlo, jenž za několik chvil rozsvítilo zlínský vánoční strom. Letos jsou na výzdobu použity zlaté a fialové baňky a osvětluje jej 14 500 světelných bodů. Město Zlín se jako jedno z mála měst v zemi pyšní tím, že má živý vánoční strom, který byl na náměstí Míru zasazen před deseti lety.

Fotogalerie

Autor fotografií: Josef Řezníček