X
 

Články

V neděli se na radnici koná zápis do registru dárců kostní dřeně


Součástí adventního času by měla být i pomoc lidem, kteří vedou ve svém životě těžký zápas. I proto bude na programu adventní neděle zápis dobrovolníků do registru dárců kostní dřeně. Ten se uskuteční přímo v prostorách radnice.

„Potěšil mě návrh pana primátora na možnost zápisu budoucích dárců kostní dřeně do registru v rámci adventních trhů na náměstí Míru. Registrace proběhne v neděli 8. prosince od 13.00 do 19.00 hodin v obřadní síni zlínské radnice. Na náměstí bude zároveň probíhat i bohatý kulturní program s cimbálovou muzikou Valašsko a skupinou No Name. K zápisu mohou přijít mladí, zdraví lidé ve věku od 18 do 35 let," sdělila Zdenka Wasserbauerová, která se neúnavně, jako dobrovolnice, věnuje náboru nových dárců přes dvě desítky let.

Podle jejích slov se jedná o jednoduchý krátký proces, kdy zájemce o zápis do registru dárců kostní dřeně vypíše dotazník a poté si sám provede stěr slin z dutiny ústní. Dál už bude jen čekat na výzvu. Letos se podařilo do registru dárců kostní dřeně získat v našem kraji více jak 3000 dárců. Více informací naleznete na www.kostnidren.cz.