X
 

Články

Speciální přednáška v Památníku T. Bati

Le Corbusier_Villa Savoye_Vladimir Slapeta

Památník Tomáše Bati vás srdečně zve ve čtvrtek 20. 2. 2020 na speciální přednášku předního odborníka na moderní architekturu prof. Ing. arch. Vladimíra Šlapety, DrSc., který vám představí pět věhlasných vil z 20. a 30. let.

A o jaké konkrétní vily se bude jednat?

Prof. Ing. arch. Vladimír Šlapeta, DrSc. je významným historikem architektury 20. století, vysokoškolským pedagogem a autorem řady publikací o moderní architektuře a urbanismu. Svůj profesní život spojil zejména s Ostravou, Prahou a Brnem. Pravidelně prezentuje na odborných konferencích také v zahraničí.

Účast na přednášku je nutné rezervovat předem buď na webu Památníku Tomáše Bati: https://pamatnikbata.eu/rezervace-terminu-prohlidky/ nebo telefonicky: 575 570 720. KAPACITA ÚČASTNÍKŮ JE OMEZENÁ A MÍSTA RYCHLE UBÝVAJÍ.
Plné vstupné: 80 Kč/os., snížené: 40 Kč/os. Rezervované vstupenky si stačí vyzvednout a zakoupit až před samotnou přednáškou v infopointu Památníku (vedlejší budova gymnázia, nám. T. G. Masaryka 2734). Zde proběhne i samotná beseda.

Po přednášce bude možnost navštívit Památník Tomáše Bati formou komentované prohlídky s průvodcem.

FB událost: https://www.facebook.com/events/3153898834640253/ 

V březnu se můžete těšit na další přednášku. Kurátorka sbírky architektury krajské galerie Mgr. Ladislava Horňáková vás provede příběhem od Památníku k Památníku. Bližší informace budou včas zveřejněny.