X
 

Články

Přednáška Michala Gabriela ve Zlíně

výstava Michal Gabriel

V Galerii Václava Chada na zlínském zámku jsou k vidění sochařské kompozice od českého sochaře Michala Gabriela „V barvě a struktuře". Setkat se přímo s autorem výstavy můžete ve čtvrtek 13. února 2020 v 17.00 hodin při komentované prohlídce, kterou navíc doplní i přednáškou „Od dláta k digitálnímu dlátu".

Jeho tvorba je inspirována figurou, exotickou florou a faunou. Na své sochy používá dřevo, bronz a v posledním období také laminát čili polyesterovou pryskyřici, případně různobarevné umělé hmoty jako ABS, na jejichž povrchu vznikají originální struktury ze žaludových čepiček, broskvových pecek, burských a vlašských ořechů. V posledních letech pracuje také s nerezovou ocelí. Příkladem může být sedmimetrový žralok před budovou zámku i další socha ocelového zvířete na nádvoří.

Michal Gabriel využívá také nejmodernější technologie. Některé plastiky vytváří za pomoci 3D technologií, které umožňují opakování, zmnožování či deformace tvarů. Sám svůj postup vysvětluje jako cestu od sochařského dláta k dlátu digitálnímu.

Výstava je prodloužena až do 17. dubna 2020. Galerie je otevřena od úterý do pátku od 10.00 do 17.00 hodin. V jiných termínech lze výstavu navštívit pouze po individuální domluvě na e-mailu galerie@zlinskyzamek.cz. Vstupné je 50 Kč.

Další informace na http://www.zlinskyzamek.cz/ nebo facebooku