X
 

Články

Na zlínském zámku se připravují dvě mimořádné výstavy

FB Historic Photographs

Galerie Artrium Zlín připravuje na zlínském zámku dvě unikátní výstavy. První z nich je výstava realistických modelů vyhynulých zvířat doby ledové s názvem Giganti doby ledové. Výstava má poslední zastávku po Evropě právě ve Zlíně, poté bude instalována na dva roky v exotickém Kataru.

Výstava představí nejpůvabnější, ale také nejbizarnější zvířata pravěku. V plné kráse i velikosti se vám představí 18 vyhynulých tvorů z doby ledové z různých koutů světa, nově i 4 kostry, které byly vytvořeny v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky. Přijďte se podívat, jak skutečně vypadal yetti. Výstava bude přístupná od 10. března do 10. června 2020.

Více informací naleznete na www.giganti.cz nebo facebooku galerie

Další výstava, která bude zahájena 11. března 2020 vám připomene českou spisovatelku Boženu Němcovou. Bude se jednat o největší výstavu v České republice k 200. výročí narození této mimořádné české spisovatelky. Výstava představí originální ilustrace ke knize Babička (A. Kašpar, Z. Burian, M. Fischerová-Kvěchová a další), dále nabídne pohled na největší model staré Prahy z dob života Boženy Němcové, biedermeierovský pokoj B. Němcové, originální kostýmy z inscenace divadelní hry Babička z Divadla Husa na provázku a mnoho dalšího. Výstava bude přístupná do 23. dubna 2020.

Více na www.artriumzlin.cz nebo facebooku.