X
 

Články

AKTUALIZACE - MIMOŘÁDNÉ INFORMACE


Vláda ČR vyhlásila od čtvrtka 12. března 2020 od 14.00 hodin STAV NOUZE, a to po dobu 30 dnů. 

Od pátku 13. března 2020 od 6.00 hodin zakazuje divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy, vzdělávací akce, a to jak veřejné, tak soukromé s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob, a to do odvolání. Zakazuje se také pobyt v provozovnách stravovacích služeb od pátku 13. března 2020 od 20.00 do 6.00 hodin. Úplný zákaz platí pro provozovatelny, které poskytují stravovací služby v nákupních centrech s prodejní plochou přesahující pět tisíc metrů čtverečních. Vláda také rozšířila zákaz výuky o základní umělecké školy.

Od pátku 13. března 2020 od 6.00 hodin se zakazuje také přítomnost veřejnosti v provozovnách poskytovatelů některých služeb - vnitřní sportoviště, posilovny, přírodní a umělá koupaliště, solária, sauny, wellness služby, hudební a společenské kluby, zábavní zařízení, veřejné knihovny a galerie.

NOVĚ: Od soboty 14. března 2020 od 6.00 hodin se zakazuje také přítomnost veřejnosti v bazénech a infocentrech, dále na venkovních sportovištích s účastí více než 30 lidí. Na základě usnesení vlády České republiky se omezuje i provoz spolků a jiných mimoškolských aktivit. Tyto musejí respektovat zákaz konání veřejných i soukromých akcí s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob.

Městské informační a turistické centrum Zlín bude od soboty 14. března ZAVŘENO.

Krizový štáb města Zlína vyzývá k respektování nouzového stavu vyhlášeného vládou České republiky.

Uzavření pavilonů v ZOO Zlín s okamžitou platností: pro veřejnost budou uzavřeny všechny vnitřní expozice

Na základě doporučení Bezpečnostní rady města jsou od 11. března 2020 uzavřeny: Městské divadlo Zlín, Městské lázně Zlín, Památník Tomáše Bati, Alternativa – kulturní institut Zlín, Kongresové centrum Zlín, Filharmonie Bohuslava Martinů a kluby seniorů.