X
 

Články

Zlín Film Festival zve do autokina a na filmové klapky


Na původní termín Zlín Film Festivalu připravili organizátoři připomínku kulatého šedesátého ročníku. Ve Zlatém jablku bude v pátek 29. května oficiálně zahájena Klapka tour, město ozdobí historické velkoformátové fotografie a večer se uskuteční mimořádná festivalová projekce v autokině. Letošní festival se měl původně konat v termínu 29. května až 6. června, kvůli pandemii koronaviru byl přesunutý na 4. až 10. září 2020.

V pátek večer se můžete od 21.45 hodin těšit na speciální projekci českého filmu „Na střeše" režiséra Jiřího Mádla, který v září do Zlína přijede odhalit svoji hvězdu na Chodníku slávy. Promítání se uskuteční na parkovišti obchodního centra na Čepkově. Sledovat jej můžete v pohodlí svého auta na obřím projekčním plátně. Zvuk k filmu bude odvysílán na speciální radiofrekvenci. S ohledem na omezenou kapacitu prostor pro projekci je třeba být na místě s dostatečným časovým předstihem a postupovat dle instrukcí pořadatelů. Vjezd na parkoviště bude od kruhového objezdu u řeky Dřevnice a nájezd osobních vozů bude umožněn již od 20.30 hodin. Vstupenky a rezervace míst na www.zlinfest.cz

Od pátku budou v obchodním a zábavním centru Zlaté jablko vystaveny také umělecky ztvárněné filmové klapky. Právě zde se letos poprvé představí veřejnosti a oficiálně tak zahájí 23. ročník Salonu filmových klapek, který je již neodmyslitelnou součástí Zlín Film Festivalu. K vidění bude 132 originálních uměleckých děl od českých výtvarníků, a to až do 14. června. Poté se vydají do dalších měst.

U příležitosti konání 60. ročníku umožní festival také již nyní nahlédnout do jeho bohaté historie. Až do konce června budou na pěti místech v centru Zlína umístěny velkoplošné dobové fotografie. V rámci této unikátní výstavy „60 let SPOLU" můžete na snímcích mezi festivalovými hosty kromě sebe hledat také symboly festivalového roboopa, které jsou do nich zakomponovány, a získat za jejich nalezení drobnou odměnu. Odstartuje také dlouhodobý projekt, v rámci něhož bude festival pravidelně až do svého zářijového termínu připomínat zajímavé momenty, osobnosti a události z minulých ročníků.

Na původní termín festivalu se ve svém vysílání zaměří také Český rozhlas Zlín, který při této příležitosti naplánoval mimořádné vysílání s festivalovými hosty a lidmi kolem něj.

Jubilejní 60. ročník Zlín Film Festivalu se uskuteční v náhradním termínu od 4. do 10. září 2020. Jako jeden z mála velkých festivalů na světě nikdy nepřerušil svoji kontinuitu. I proto se pokouší organizátoři 60. ročník uskutečnit. V sobotu 12. září pak na něj naváže i 5. ročník Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2020.