X
 

Články

Prodej vstupenek na Jeden svět zahájen: Projekce na lodi, ve Svitu i v podzemí


Ne jedno, ne dvě ale ČTYŘI promítací místa. Festival Jeden svět přesunul svá promítání do zlínských podniků, která splňují hygienické nároky a navíc projekci nepřeruší ani nepřízeň počasí. Jak to teda bude? Čekají nás 4 projekce ve čtyřech kavárnách a barech, plus jedna afterparty.

Filmové projekce poběží od pondělí 13. července do čtvrtka 16. července ve zlínských kavárnách a barech. Festival odstartuje projekcí českého snímku Češi jsou výborní houbaři od režisérky Apoleny Rychlíkové ve zlínské džungli Jedním tahem. Hostem promítání budou kameraman dokumentu Petr Racek a slovenský ekofilosof, ředitel Filozofického ústavu Slovenské Akademie věd, Richard Sťahel. Vše zakončí ve čtvrtek film o kapele The Tap Tap , kde hrají a zpívají členové Jedličkova ústavu - lidé žijící s různými druhy diagnózy, ale také s rozličnými povahami a svérázným humorem. Blok 12 se hned po projekci promění zpátky na místo vhodné pro správnou (after)party.

Další místa, kde proběhne promítání jsou kavárna/čajovna Gulliver a loď Bárka. Úterý v Gulliverovi se ponese v duchu slovenské mafie a jejich brutálních taktik na politické scéně v 90. letech s filmem Skutok sa stal. Promluvit přijede samotná režisérka snímku Barbora Berezňáková. Ve středu na lodi Bárka proběhne projekce na Oscary nominovaný snímek Země medu (Honeyland) a krátká cestovatelská přednáška mladého včelařského vědce Jiřího Danihlíka.

Lístky na festival je možné si rezervovat online na adrese jedensvetzlin.sebou.cz. Sebou.cz je bezplatná aplikace zlínských vývojářů z Creepy studia, kteří během "koronakrize" nezaháleli a vymysleli aplikaci s objednávkovým formulářem pro všechny kavárny, restaurace a podniky, které by neměly komu vařit a nalévat.

Na pátek dramaturg Jednoho světa Zlín chystá speciální výběr filmů z platformy Promítej i Ty a online diskuzi. Cílem je nejen ukázat návštěvníkům možnost pustit si kvalitní dokumenty doma, ale také připomenout, že i když jsou opatření zrušená, opatrnost je stále na místě.

Program naleznete na http://www.ic-zlin.cz/1613a-jeden-svet-zlin nebo https://www.jedensvet.cz/2020/zlin. Sledujte také FB https://www.facebook.com/JedenSvetZlin/.