X
 

Články

Na projekce a část doprovodného programu Zlín Film Festivalu je nutné se registrovat


Jubilejní 60. Zlín Film Festival odstartuje již za dva týdny, v pátek 4. září 2020. Na jaké filmy se můžete těšit? Co se chystá za doprovodný program? A jak na registraci? Více v následujícím článku.

Letošní filmový festival přinese na 300 filmů z 50 zemí světa, 158 premiér, 37 filmových workshopů i doprovodný program. Mezi filmy budou atraktivní snímky i ze zemí méně tradičních jako je Jižní Korea, Mexiko, Austrálie, Španělsko, Brazílie či Norsko. Do jeho výsledné podoby se však letos promítnou zpřísněná hygienická opatření. Všichni návštěvníci se do kina i na akce doprovodného programu musí registrovat. Registrace bude možná od 24. srpna online na webu festivalu www.zlinfest.cz nebo prostřednictvím aplikace Zlinfest, která je dostupná ke stažení na Google Play a APP Store. Registrovat se můžete případně od 1. září i osobně na speciálním registračním pointu u zastávky MHD Náměstí Míru. Díky registraci budete poté moct navštěvovat filmové projekce, letní kino, besedy, workshopy, koncerty, i virtuální realitu a další akce doprovodného programu v ohrazených zónách, do nichž bez registrace nebude přístup možný.

Připravena je i řada novinek v souvislosti s 60. výročím festivalu, a to virtuální galerie, rozšířená realita nebo stroj času. Z doprovodného programu jsou letos kvůli bezpečnosti vypuštěny velké koncerty v koncertní zóně, vystoupení Základních uměleckých škol a dalších zájmových skupin a pravidelné „Červené koberce". Nebude fungovat ani tzv. „party stan" pod letním kinem, který také organizátoři vyhodnotili jako příliš rizikovou lokaci. Koncerty letos proběhnou v parku Komenského a sadu Svobody. Vystoupí např. zlínská kapela Dundee & Friends, bratislavská formace BlueZodiac, z Brna přijede kapela Ateliér či písničkář David Kalužík, dále vystoupí Bála Poláková s kapelou, Jaroslav Uhlíř a další. O setkání s oblíbenými osobnostmi ale nepřijdete. Připravují se nové atraktivní formáty, které budou představeny až na samotném festivalu.

Podrobné informace o programu a aktuálních opatřeních naleznete na www.zlinfest.cz nebo ve festivalové aplikaci Zlinfest. Předprodej vstupenek na filmová představení bude zahájen 28. srpna.

Z důvodu aktuálního vývoje situace bude mít upravenou celkovou kapacitu i letošní ročník Festivalového půlmaratonu MONET + Zlín 2020, který se uskuteční v sobotu 12. září. Z původních 2 000 závodníků se kapacita snížila na 1 500 běžců. Registrace je možná výhradně on line prostřednictvím webu www.zlinskypulmaraton.cz, a to do 6. září. Přihlásit se na místě nebude možné. Dochází také k přesunu startu Festivalového VIVA rodinného běhu a změně některých pravidel v organizaci závodu. Sledujte proto webové stránky půlmaratonu.