X
 

Články

V Luhačovicích se představí lokální výrobci, cimbálové muziky a obce ze Zlínska a Luhačovicka – startuje přehlídka Naše obec, naše radost


Mošty, farmářské sýry, bylinky, piva z místního pivovaru, kváskový chléb, ale také cimbálové muziky, taneční soubory nebo pravý gajdoš. Kulturní a gastronomické perly destinace Zlínsko a Luhačovicko se představí v Luhačovicích.

V neděli 13. září od 10.00 do 17.00 hodin najdete v Luhačovicích stánky s ochutnávkou lokálních dobrot – mošty z Hostětína, marmelády z Otrokovic, brambůrky ze Slavičína, kozí sýry a farmářské produkty, piva z lokálního pivovaru, bělokarpatské bylinky nebo kváskové pečivo. Přijedou bylinkáři z Vlachovic, kteří vlastnoručně zrekonstruovali staletou sušírnu. Jejich bylinky se prodávají do hotelových kuchyní i koupelí po celé republice. Přidají se také tradiční výrobci brambůrek ze Slavičína, kteří u nás brambůrky smaží více než 25 let. S řezbářem Pavlem Hutěčkou si děti budou moci zkusit práci se dřevem.

„Pro děti tu budou tvořivé dílničky z Ateliéru Radost nebo Muzea Bojkovska, bude tu stánek Filmového uzlu nebo fotokoutek s klobouky," zve rodiny s dětmi Jana Pastyříková za destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko, která se ve spolupráci se svými členy podílí na organizaci akce. „Děti si můžou vyrobit šperky nebo spolu se zkušeným svíčkařem odlít svou vlastní svíčku."

Každý z regionů, který pod Zlínsko a Luhačovicko patří, přiveze do Luhačovic také vlastní muziku. Představí se Provodovská šestka, valašský soubor Portáš s cimbálovou muzikou Vizovický Juráš, Trnovjanka, nefalšovaný gajdoš Petr Sovják nebo národopisný soubor Klobučan z Valašských Klobouk i countrybeatová kapela Fénix z Uherského Brodu.

Akci pořádá destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko ve spolupráci se svými členy, mezi něž patří i město Zlín. Partnery akce je Zlínský kraj, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, Lázně Luhačovice, a. s. a město Luhačovice. Vstupné na akci je zdarma, celý program najdete na webu Zlínsko a Luhačovicko.cz či Facebooku.

Nenechejte si ujít první ročník přehlídky toho nejlepšího z obcí, měst a mikroregionů destinace Zlínsko a Luhačovicko a udělejte si v neděli 13. září výlet do nejkrásnějších moravských lázní.

Program ke stažení