X
 

Články

Zoo Zlín chystá opět lampionové prohlídky, letos v sobotu

archiv Zoo Zlín

I v letošním roce připravila zlínská zoo na říjen oblíbené večerní lampionové prohlídky areálu. Na rozdíl od předchozích let však tentokrát budou probíhat vždy v sobotu večer, konkrétně 3., 10. a 17. října. Pokladny hlavního a sezónního vstupu budou během večerních prohlídek otevřeny nepřetržitě do 19.30 hodin, horní část areálu zahrady pak do 21.30 hodin.

Večerní návštěvu zlínské zoo zpestří povídání průvodců. Vzhledem k současné situaci tak nebudou probíhat vedené prohlídky, ale na čtyřech stanovištích - u lachtanů, tučňáků, v pavilonu žiraf a u slonů - budou na Vás čekat průvodci. Od 18.30 do 20.30 hodin nabídnou spoustu zajímavých informací o chovaných zvířatech a také připravovaných novinkách.

Během lampionových prohlídek budou tropická hala Yucatan, Zátoka rejnoků, pavilon žiraf a slonů otevřeny do 21.00 hodin, areál zoo (horní část od lachtanů po japonskou zahradu Mu-Shin) pak do 21.30 hodin. Vzhledem k současným vládním opatřením však nebudou probíhat večerní prohlídky zámku Lešná.

Občerstvení zajistí restaurace Tyrol, Limpopo a Neapolitáno, k dispozici bude také Kefabar v Etiopii. Otevřeny budou i prodejny suvenýrů u hlavního a sezónního vstupu, od japonské zahrady k tropické hale bude jezdit vláček. Cesty a pěšiny v areálu osvětlí louče a lampy, přesto zoo doporučuje vzít si s sebou kapesní svítilnu.

V případě zpřísnění vládních opatřeních v souvislosti s nemocí covid může dojít ke změně připravovaných večerních prohlídek. Sledujte prosím web www.zoozlin.eu a Facebook s aktuálními informacemi.