X
 

Články

Instagramová smršť ve Zlíně, influenceři objevovali Zlín, šili boty nebo animovali vlastní film


Nejlepší zážitky? Památník Tomáše Bati, mrakodrap, Filmový uzel a k tomu skvělá gastronomie. Na tom se shoduje šestice influencerů, kteří o víkendu 19.–20. 9. 2020 prozkoumávali zajímavosti Zlína a Luhačovic. V rámci akce #Instaudit je pozvala destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko.

"Po pár letech jsem zase byla ve Zlíně," říká jedna z influencerek Sandra Kisić. "Od té doby, co jsem tu byla minule, šla kavárenská restauratérská scéna hodně nahoru. Jako #zlinaudit auditorka, co už za sebou nějaký ten #instaudit mám, vím, co říkám. Vidím, že teď Zlín hodně šlape na komunikaci a šíření povědomí o tom, jaký má Česko na východě Moravy architektonický skvost."

Influencery ve Zlíně čekal docela nabitý program. Mezi společnými akcemi byla návštěva ve firmě Vasky, která je lokálním výrobcem kožené obuvi, a jako taková nesměla ve zlínském programu chybět. Influenceři si sami vyzkoušeli, jak se pracuje s kůží a jak vůbec vypadá proces výroby bot, který prakticky formoval celý Zlín.

Influenceři si také vyzkoušeli pečení kvasového chleba v rámci kurzu Bistrotéky Valachy, prošli si společně Infopoint baťovského bydlení, který je doslova fascinoval detaily z běžného života baťovských spolupracovníků. Domácí řád a karty zaměstanců dávají dodnes nahlédnout do složitého a pečlivě propracovaného systému baťovské výroby.

"Influencery jsme vybavili takovou malou sadou průvodců, která jim měla usnadnit trávení volného času ve Zlíně," říká manažerka destinace Zlínsko a Luhačovicko Jana Pastyříková, která #instaudit ve spolupráci s městem Zlínem pořádá. "Mezi průvodci byly mapy Zlínského architektonického manuálu, lokální mapy USE-IT Zlín, průvodce architekturou nebo letáček ke Zvukové mapě Luhačovic. Nechali jsme influencery objevovat město vlastníma očima a podle jejich vlastních zájmů."

Šestice influencerů, mezi kterými byli mladí cestovatelé i maminky s dětmi, tak objevovala město Zlín nejen pro sebe, ale také pro své fanoušky. Mezi těmi nejkrásnějšími místy, které je opravdu zaujaly nechyběl Památník Tomáše Bati ve Zlíně, Filmový uzel, 21. budova továrního areálu nebo baťovské domky.

"Mezi prvními dojmy z #instauditu, je fakt, že zlínská architektura je jedinečná a dokáže vzít dech. Navíc je pro řadu obyvatel Česka a Slovenska neobjevená," upozorňuje Jana Pastyříková. "Zjistili jsme ale také, že spousta dobrých podniků a míst je o víkendu zavřená, což je pro cestovní ruch docela zásadní," doplňuje Pastyříková s tím, že z výstupy #instauditu bude dále pracovat destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko i město Zlín.

"Pro děti jednoznačně Filmový uzel," říká jedna z influencerek Lucie Feriková. "V Tvořivém chlívku prasátka Lojzíka jsme byli snad dvě hodiny, a přitom úplně sami. Možná je to tím, že je to dál od centra."

Influenceři se rozjeli také do Luhačovic nebo na Baťův kanál. Za skvělým wellness, architekturou, zvukovou mapou Luhačovic nebo za unikátní projížďkou po vodě. Smyslem #instauditu je zhodnotit destinaci z pohledu běžných návštěvníků a zjistit, co se jim zdá opravdu zajímavé, kde by se mohl objevit nějaký zádrhel nebo co všechno lze během jednoho jediného víkendu stihnout.

„Zlín a jeho okolí nabízí spoustu zajímavých a jedinečných míst, kam mohou návštěvníci přijet za poznáním i zážitky. Musíme však stále hledat cesty, jak tyto destinace přiblížit široké veřejnosti. Sociální sítě mají jedinečný potenciál k propagaci cestovního ruchu. Osobně mě zajímá, jak vyhodnotí náš destinační potenciál instagrameři a influenceři, kteří zastupují různé cílové skupiny. Jejich náhled na věc nám může pomoci v dalším nastavení propagace," řekl primátor Zlína Jiří Korec.

Sledovat zážitky influencerů ze Zlína můžete na instagramovém profilu Zlínsko a Luhačovicko nebo pod hashtagy #zlinstaudit a #instaudit.