X
 

Články

Festival Neznámá země již odstartoval, letos ONLINE


XXIV. ročník festivalu cestování, sbližování a poznávání kultur NEZNÁMÁ ZEMĚ 2020 probíhá letos ONLINE. Motto festivalu zní: „Svět se točí Covid NEcovid!" Program sledujte na www.neznamazeme.cz anebo na facebookové stránce www.facebook.com/neznamazeme. Každý den můžete soutěžit o věcné ceny - knihy od Nakladatelství JOTA nebo dárkové předměty od Prima ZOOM, Magazínu Srdcaři či filmy a knížky od PiranhaFilm.

Čeká vás řada cestovatelských projekcí, např. film Jany Počtové K2: Vlastní cestou - o výstupu Kláry Poláčkové-Kolouchové anebo film Jana Žůrka Connection - o největším ženském highlinerovém projektu. Těšit se můžete také na rozhovory s cestovateli a místními osobnostmi, např. se spisovatelem a poutníkem Ladislavem Ziburou, horolezkyní Klárou Kolouchovou, nejlepší českou highlinerkou Ančou Kuchařovou, uvidíte dosud nepublikovaný rozhovor s Miloslavem Stinglem, který letos zemřel. Dále vystoupí "extrémní manželé" Adam Záviška a Peggy Marvanová a další. Z osobností zdejšího kraje se vám představí osobnosti jako je sochař Otmar Oliva, spisovatel Jožka Holcman anebo lékař David Rumpík.

Proběhnou také videotelefonáty Čechům a Češkám žijícím ve vzdálených zemích světa. Tušili jste, že v Indii byla nedávno epidemie se smrtností 75%? Že v Mongolsku je počet zemřelých s COVIDem nula? Že Srí lanka má od března totální lockdown? Že prezident Mexika slíbil, že odstoupí, pokud se na demonstraci proti němu sejde 100.000 lidí - a když se jich sešlo 380.000 tak prohlásil, že si dělal legraci?

Nebude chybět ani festivalový běh! Samozřejmě s respektem k platným nařízením. Takže vytyčená trasa, definovaný cíl i vzdálenost, okamžik startu podle plánů soutěžících – společné vyhodnocování na internetu! Na festivalovém fb se pak budou shromažďovat časy. Odměněn bude nejlepší čas a každý finisher dostane malý dárek. Po celý festival poběží také fotosoutěž.