X
 

Články

Zlín se o víkendu vánočně rozsvítí


Vánoce se letos Zlínu nevyhnou, budou však jiné, než bývalo zvykem. V ulicích města a na náměstí Míru je již nainstalováno vánoční osvětlení, nazdoben je i vánoční strom, který se rozsvítí z důvodu vládních nařízení bez účasti veřejnosti.

S ohledem na současnou situaci bylo město nuceno upustit od realizace adventního programu na zlínském náměstí Míru včetně vánočního jarmarku. Adventní čas se tak ponese ve zcela jiném duchu, než bývalo zvykem. Náměstí Míru, kde v minulých letech probíhal vánoční jarmark, bude bohatě vánočně nazdobeno. Tradičně nebudou chybět ozdobené stromy a kašna, betlém a samozřejmě vánoční strom. Nově přibyde osvětlení budovy radnice a další vánoční dekorace.

Vánoční strom letos poprvé rozsvítí primátor města Zlína Jiří Korec v neděli 29. listopadu netradičně prostřednictvím webových stránek, sociálních sítí města nebo Mobilního rozhlasu. Pro zvukový hudební podklad letošního rozsvícení zlínského vánočního stromu byl použitý úryvek z básně "Čtvrtá Pastorální" známého zlínského spisovatele a básníka Antonína Bajaji.