X
 

Články

Nejkreativnější české startupy se představí 30. března online ze Zlína


Kdo se letos stane nejkreativnějším startupem Česka a pojede obhajovat české barvy do Kodaně na globální finále soutěže Creative Business Cup 2021 společně s vítězem loňského ročníku FaceUp? To se dozvíme v úterý 30. března 2021 online z Památníku Tomáše Bati, kde od 15.00 odstartuje národní kolo soutěže Creative Business Cup 2021. 

Startupoví soutěžící se budou snažit přesvědčit odbornou porotu i širokou veřejnost o tom, že právě oni budou Česko nejlépe reprezentovat na globálním finále v Kodani.

Národního kola ze zlínského Památníku Tomáše Bati se mohou diváci a odborná veřejnost účastnit skrze on-line vysílání. Online se k soutěži připojí i samotní finalisté, na místě bude odborná porota a účastníci debaty.

V rámci národního kola mezinárodní soutěže Creative Business Cup se odborné porotě představí celkem 10 startupů z oblasti kreativních průmyslů. Dva z nich řeší zábavnou formou propojení lidí se zrakovým postižením s širokou veřejností, ostravští Play by Ears pomocí audioher v telefonu a zlínský Labyront pomocí haptické deskové hry. Téma udržitelnosti spojuje holešovský Kave Footwear, tenisky z odpadu a kávové sedliny, ostravský Nilmore®, nový druh cirkulární textilie, a Jedlý kelímek, který nahrazuje plastové kelímky sušenkou s podobnými vlastnostmi. Platforma Artinii propojuje vlastníky filmových práv s pořadateli projekcí a diváky, propojení tradičního řemesla a moderních technologií ukazují hardwarové startupy, brněnští Leitners Watch vyrábějící chytré hodinky a Undout, který vyvinul nový typ budíku. Povýšit dětský zážitek z čtení pohádek za pomoci zvukových efektů má za cíl Readmio, úplně nové zážitky a vyšší spokojenost seniorům pak slibuje Flying Kale za pomoci virtuální reality.

Příznivci inovací v kreativních průmyslech z řad veřejnosti se budou moci zapojit do hlasování a rozhodnout o „miláčkovi" publika.

FB událost Creative Business Cup 2021 – národní kolo

Další potřebné informace jsou k dispozici na webu czechinvest.org.

Živý přenos z akce bude možno sledovat přes ČTK na YouTube nebo FB Památníku Tomáše Bati.

Přehlídku nejlepších startupů z oblasti kreativních průmyslů organizuje již počtvrté společnost CzechInvest.