X
 

Články

Zlín se představí na přehlídce Naše obec, naše radost


Druhý ročník přehlídky toho nejlepšího z destinace Zlínsko a Luhačovicko a Východní Moravy proběhne 11. září v Luhačovicích. Načerpat tu můžete inspiraci na své podzimní výlety regionem, poznat lokální výrobce nebo turistické cíle, které stojí za to navštívit. Po celý den bude probíhat kulturní program včetně interaktivních dílniček pro děti, ochutnávky oblastních specialit či drobný prodej farmářských produktů. Jedním z představovaných turistických cílů bude i město Zlín, které se bude prezentovat prostřednictvím oddělení cestovního ruchu zlínského magistrátu.

„Zveme všechny návštěvníky akce do našeho zlínského stánku, ve kterém představíme krásy Zlína. Poradíme tipy, co vidět zajímavého, která místa stojí za to objevit, a to nejen z pohledu unikátní zlínské architektury. Nabídneme také informace pro nadšené turisty a cyklisty. Ti, kteří by rádi objevili Zlín detailněji, se mohou seznámit s produktem nové průvodcovské služby Zóna Zlín. Zajímavostí je, že v rámci ní provází Zlínem vybraní nadšenci z řad veřejnosti," sdělila vedoucí oddělení cestovního ruchu, Magistrátu města Zlína Eva Manišová.

Přímo v centru lázní, na Lázeňském náměstí, bude od 10.30 do 18.30 hudební program s kapelami, písničkáři, hudebním triem, sbory i tanečníky, který doplní interaktivní dílny pro děti a ukázky řemesel. Na místě bude také Filmový uzel Zlín s animační dílnou či Ruce v akci s tvořivou dílničkou pro děti. Nebudou chybět ochutnávky a drobný prodej regionálních potravin, jako jsou džemy a marmelády, bylinky, sušené ovoce, farmářské produkty, mošty nebo pivo z lokálního minipivovaru. 

„Přijede blues band, rocková kapela Freedom i tanečníci z místních charlestonových Crazy Flappers. Některé mikroregiony přivezou pěvecký sbor, jiné zase taneční kurzy nebo písničkáře. Ve stáncích lidé najdou jak farmářské dobroty, tak přehled o tom, co všechno se dá na Zlínsku a Luhačovicko zažít nebo objevit," prozradila Jana Pastyříková.

Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko je jednou z turistických oblastí Východní Moravy, kam patří také Kroměřížsko, Slovácko nebo Valašsko. Každá z oblastí láká na jinou nabídku – Slovácko na cykloturistiku, folklor a víno, Valašsko na hory a valašské tradice, Kroměřížsko na památky UNESCO, Zlínsko a Luhačovicko zase na městskou turistiku a architekturu, lázeňství a hory, které zatím nejsou tolik objevené.

Partnery akce jsou Zlínský kraj, Východní Morava, Lázně Luhačovice, a.s., členové a partneři destinační společnosti: Statutární město Zlín, Města Luhačovice, Uherský Brod, Otrokovice a Mikroregiony Luhačovské Zálesí, Valašské Klobucko, Vizovicko, Slušovicko a Bojkovsko.

Na akci je volný vstup. Více na www.zlinsko-luhacovicko.cz

Program ke stažení