X
 

Články

Baťův Památník zazáří trikolórou na 17. listopad

foto Jsf Abb

K příležitosti letošních oslav výročí 17. listopadu se po loňské premiéře budova zlínského klenotu opět rozzáří do barev české trikolóry. Tato velkolepá podívaná nastane přesně v 17.11 za současného přehrání ikonické písně Modlitba pro Martu. Památník bude takto slavnostně zářit nad městem celý večer až do 23.00. Památník Tomáše Bati je navíc na Den boje za svobodu a demokracii otevřen k prohlídkám zdarma po celý den v čase od 10.00 do 16.00.

V rámci oslav tohoto významného dne naší historie se stejně jako vloni Baťův Památník zapojí do iniciativy „Díky, že můžem", která již osmým rokem pořádá oslavy 17. listopadu na Národní třídě. Do letošního ročníku se celkem připojí na pět desítek památek a institucí, a to nejen v České republice. „Na základě loňské zkušenosti a zejména velmi kladné odezvy ze strany laické i odborné veřejnosti jsme se i letos rozhodli připojit k myšlence rozsvítit celorepublikově významné budovy do českých národních barev. Kvůli loňským mimořádným epidemiologickým opatřením se speciální sváteční nasvícení Památníku konalo bez přítomnosti veřejnosti. Věříme, že letos bude situace příznivější a že se na takto jedinečně osvětlený zlínský klenot bude moci přijít podívat co nejvíce lidí. Zároveň je to i výjimečná příležitost pro fotografy zachytit si tuto atraktivní podívanou," uvádí za marketing a PR Památníku T. Bati Zuzana Bílá.

Na realizaci tohoto jedinečného nasvícení budovy do národních barev byl opět osloven zlínský fotograf a výtvarník Josef Řezníček známý pod pseudonymem Jsf Abb, jež je zároveň autorem původního nápadu rozzářit Památník reflektory v barvách trikolóry už v loňském roce.

„Listopad 89 jsem prožil jako sedmnáctiletý na zlínském revolučním náměstí. 17. 11. je pro mě a celou naši republiku moc důležitý den. Nápad na nasvícení Památníku T. Bati trikolórou mě napadl při jeho focení loni v létě. Naše trikolóra je stejně krásná jako tato čistá zlínská budova. Nádherně se to navzájem doplňuje i symbolicky. Byl jsem potom moc rád, jak dopadla realizace s pomocí Mariana Cekoty a týmu z Baťova Památníku, za což jim děkuji. Už vloni jsme k tomu pustili „Modlitbu pro Martu" a doteď mi běhá mráz po zádech z toho zážitku," osvětluje Josef Řezníček.

Více informací se dočtete na webu www.pamatnikbata.eu

Podívejte se na fotografie nasvícení Památníku při loňské premiéře pamatnikbata.eu/vyroci-17-listopadu

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.