X
 

Články

Na 150 zástupců turistických informačních center z České republiky přijelo obdivovat krásy Zlína


Ve dnech 28.–29. dubna se ve Zlíně konalo členské fórum Asociace turistických informačních center České republiky. Setkání informačních center se koná pravidelně vždy na jaře a na podzim, střídavě v Čechách a na Moravě. Cílem setkání je nejen informování o novinkách a činnosti asociace, ale i představení zajímavých projektů, příkladů dobré praxe z cestovního ruchu a vzájemná výměna zkušeností.

Program členského fóra ve Zlíně byl sestaven tak, aby návštěvníci viděli to nejlepší, co město nabízí a mohli své poznatky a dojmy předat nejen potenciálním návštěvníkům ve svých turistických informačních centrech, ale také svým blízkým. První den, ve čtvrtek 28. dubna, začal program již v 11.00 hod. a to individuální prohlídkou 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Krátce po poledni začala oficiální část jednání členského fóra v hotelu Baltaci Atrium, kde moderátor Martin Pášma v úvodu představil jak celý Zlínský kraj, tak také samotné město Zlín. Poté už následovala vlastní část jednání členského fóra a příklady dobré praxe.

Historička umění Lucie Šmardová představila odborně popularizační databázi architektonických objektů, souborů staveb a veřejných prostranství Zlínský architektonický manuál (ZAM) a zároveň také komentované procházky po architektuře ZÓNA ZLÍN, které letos vstupují do druhé sezóny. První z nich je naplánována již na 18. května. Lenka Durďáková s Veronikou Friedlovou z Regionu Slovácko připravily workshop, ve kterém si mohli „íčkaři" ověřit své znalosti z praxe ve vztahu k destinačním managementům a krajským centrálám cestovního ruchu. Z plzeňského informačního střediska představili Dalibor Linda a Jaroslava Panušková hravý městský rodinný kvíz Kudypa dál?, díky kterému děti (často i rodiče) poznají zajímavá místa ve městě. Poté byla pro zájemce připravena mimořádná prohlídka Kongresového centra Zlín, jehož prostory provázely Helena Váňová a Veronika Cachová.

A že se Zlín může pochlubit nejen architekturou, ale i dobrou domácí slivovicí, potvrdila prezentace Navrátilovy slivovice, jež se vyrábí přímo ve Zlíně v rodinné pálenici již od roku 1922. Svůj příběh zde představil Radek Navrátil, který je čtvrtou generací páleničářů a jeho synové Adam a David, kteří jsou již pátou generací. V letošním roce slaví významné jubileum. Je to rovných 100 let, kdy se toto řemeslo dědí z generace na generaci.

Druhý den, v pátek 29. dubna, bylo na programu celkem pět zajímavých prohlídek, které zájemce seznámily s nejvýznamnějšími památkami Zlína. Návštěvníci se vydali na Baťův mrakodrap, do 14|15 BAŤOVA INSTITUTU a do vily Tomáše Bati. Nechyběly ani komentované prohlídky po architektuře ZÓNA ZLÍN. První trasa PLÁNOVANÉ MĚSTO seznámila zájemce s architektonicky cennými stavbami a urbanismem města, druhá trasa BYDLENÍ U BATI je zavedla do první dělnické čtvrti Letná, kde se seznámili s experimentální architekturou a způsobem bydlení v baťovských domcích.

Další členské fórum Asociace turistických informačních center ČR se bude konat na podzim ve Žďáru nad Sázavou.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.