X
 

Články

IVA BITTOVÁ a ČIKORI vystoupí v Památníku Tomáše Bati


Památník Tomáše Bati letos v květnu oslaví třetí výročí znovuotevření po rozsáhlé rekonstrukci do původní čisté podoby z roku 1933. K této příležitosti se v jeho jedinečném prostoru pořádá ojedinělá akce spojená i se slavnostním zahájením hlavní návštěvní sezóny - koncert IVY BITTOVÉ s kapelou ČIKORI. Koncert se koná v úterý 24. května 2022 od 19.00 hodin. Tento den jsou navíc prohlídky Památníku zdarma, a to v čase od 10.00 do 15.00 hodin. 

Iva Bittová je jednou z mála českých umělkyň, které zná celý svět. Je zpěvačkou, houslistkou, herečkou a všestrannou hudebnicí. Patří k nejvýraznějším osobnostem české alternativní scény. Rozsah jejích aktivit je pozoruhodný – v hudbě od vlastních interpretací lidových písní přes experimentální jazz, rock až po houslové variace skladeb vážné hudby a operní zpěv. Ve spolupráci se skladatelem a bubeníkem Pavlem Fajtem dosáhla mnoha úspěchů na evropských scénách progresivní hudby. Nahrála přes třicet alb, dodnes kultovní je Bílé inferno z roku 1997. Hrála také v mnoha filmech; za hlavní roli ve filmu Tajnosti (2007) obdržela cenu Český lev. Získala ceny Akademie populární hudby a ceny za přínos hudbě jí byly uděleny také v Itálii, Maďarsku a na Slovensku. Ceněná je rovněž její spolupráce se seskupením Čikori, s nímž vystupuje už více než dvacet let. Písně z jejich posledního společného alba zazní také na zlínském koncertu.

Vstupenky lze koupit online na webu pamatnikbata.eu nebo na pokladně Infopointu Památníku T. Bati (nachází se ve vedlejší budově gymnázia vlevo od Památníku na adrese nám. T. G. Masaryka 2734, Zlín).

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.