X
 

Články

ZLIN DESIGN WEEK 2022


Konference, výstavy, workshopy a párty. To je festival Zlin Design Week, který začíná v pátek 6. května a potrvá do 13. května 2022. Zlin Design Week se vydal na dvouletý průzkum témat spojených s univerzálním designem. Během jednoho týdne ZDW ukáže, jaké možnosti univerzální design nabízí, projekty, které mohou inspirovat další a ukazují potenciál designu ovlivňovat naše životy.

Návštěvníci tak budou mít možnost ho nejen letos objevovat z různých perspektiv – ať už v rámci Konference (pondělí 9. 5.), kde se představí řečníci jako Rama Gheerawo, Ivelina Gadzheva nebo Design and Architecture Norway, nebo některého z workshopů. Během nich přiblíží rozvoj kreativního leadershipu a principu univerzálního designu v souvislosti s děním na Ukrajině již zmínění Rama Gheerawo a Ivelina Gadzheva (středa 11.5.), své zkušenosti s tím, jak lze strategicky využívat design pro propojování generací se podělí Nor Herman Freng Billett (středa 11. 5.) a rozvoj dovedností týkajících se metody design thinking zajistí společnost Google v rámci svého programu New Generation of Founders (pátek 13. 5.).

Nouze nebude ani o kulturní program a vzdělání. Už v pátek 6. 5. proběhne vernisáž výstavy 100 let zlínského designu, která poukáže na fenomén zlínského průmyslového designu. Další vernisáž návštěvníky čeká v sobotu 7. 5. – výstava Best in Design Best of '22 v galerii G18 bude zahájena společnou diskusí s finalisty a porotci 13. ročníku této mezinárodní soutěže. Kdo se stane jejím vítězem se však dozvíme až večer během Openingu celého festivalu, který do Zlína přivádí také Police Symphony Orchestra nebo zpěvačku Barboru Mochowa. V neděli 8. 5. v 17.00 se na zlínském zámku uskuteční vernisáž výstavy Vždyť to psali na netu..., jež zpracovává téma šíření nepravdivých informací a od 18.00 můžete zavítat na fashion show, která představí devět kolekcí v doprovodu zpěvačky Giudi. Další výstavou na zámku bude Long Life, která zkoumá pohledem designu fenomén stárnoucí společnosti. Letošní rok bude mít v ZDW prostor i Design KANTÝNA, která se promění v offline prostor pro setkání, networking a diskuze. 

Festival vzniká pod záštitou Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a za podpory Fondů EHP a Norska, města Zlína i Ministerstva kultury ČR. Více informací o programu a vstupenkách najdete na webu a sociálních sítích Zlin Design Weeku.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.