X
 

Články

Jaguáři se vrací do zlínské zoo. Otevírá se Jaguar Trek, největší expozice jaguárů v Evropě

samec Dany_archiv Zoo Zlín

V neděli 15. května ve 13.00 hodin proběhne slavnostní otevření dlouho očekávané nové expozice Jaguar Trek. Po dvaceti letech se tak ve zlínské zoo obnoví chov největších jihoamerických kočkovitých šelem. Kromě jaguárů se můžete těšit i na rozlehlou voliéru s kondory andskými a velkými papoušky ara arakanga. Součástí prostoru je také nová trasa a cesta pro vláček.

Komplex Jaguar Trek najdete v americké oblasti ve svahu pod tropickou halou Yucatan. Jaguáří komplex tvoří rozlehlý venkovní výběh s proskleným bazénem, budova s vnitřními ubikacemi a chovatelským zázemím a samozřejmě nechybí spousta nejrůznějších bezpečnostních prvků. Prostor pro jaguáry má rozlohu přes 2 000 m2 a je největší expozicí svého druhu v Evropě.

V Jaguar Trek uvidíte dva jaguáry, čtrnáctiměsíčního černého samce Danyho a téměř dvouletou žlutohnědou samici Yunu. Dany pochází z dánské Zoo Skaerup, Yuna se narodila v německé Zoo Roctock. Součástí otevření Jaguar Trek bude i doprovodný program na nádvoří zámku. Pro děti budou připraveny zábavné dílničky a malování na obličej, do domoviny jaguárů pak všechny zavede hudební vystoupení jihoamerických indiánů. Zakoupit si budete moct i nové suvenýry s motivem jaguárů, např. kelímky, zrcátka, magnetky, dřevěné kolíčky nebo zápisník.


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.