X
 

Články

Burger Street Festival opět ve Zlíně: stěhuje se k Obchodnímu domu Zlín, nabídne i zlínský burger

foto Burger Street Festival

Milovníci burgerů a dalších street food specialit se po roce opět mohou těšit na největší putovní street food akci v České republice. V pátek 3. června dorazí do Zlína Burger Street festival a zdrží se až do neděle 5. června. Letoškem festival mění místo konání. Z náměstí Míru se přesouvá k Obchodnímu domu Zlín. Slibuje tak ještě zajímavější koncept a více stánků. Vstup je tradičně zdarma.

Do Zlína dorazí špičkový výběr burgermakerů z celé republiky. Nebudou zde chybět ikonické podniky, které patří ke stálicím festivalu a z minulých ročníků vlastní medaile návštěvnického hlasování, mj. Amici Pizza & Burgers, westernově ladění Burger Saloon – Jezdci či brněnský Pablo EscoBar. Na jejich pozice hodlá zaútočit silná sestava dalších podniků v čele s JJ Grill Bill, brněnským Imrvére nebo MK´S BBQ Truck. Prodejci tradičně nabídnou minimálně tři druhy burgerů. Vedle těch obvyklých hovězích vyzkoušíte i trhané vepřové maso i jiné alternativy včetně bezmasých. Pro ty, co klasický burger nemohou, budou někteří prodejci nabízet i vegetariánské burgery, obvykle s grilovaným sýrem, nebo bezlepkové bulky pro celiaky. Nebude chybět ani nabídka pálivých burgerů. Pořadatelé garantují jednotné gramáže burgerů a regulují i ceny, tak abyste mohli ochutnat co nejvíc druhů.

„Loni návštěvníci ve Zlíně během tří dnů „spotřebovali" víc jak jeden a půl tuny masa, až deset tisíc bulek a desítky kilogramů salátu nebo omáček. Tato čísla nejspíš půjdou letos ještě výš. Hlásí se nám totiž rekordní počet prodejců. Aktuálně jsme v situaci, kdy máme zaplněné náměstí před Obchodním domem," prozrazuje pořadatel festivalu Bedřich Snášel.

Pestrou škálu burgerů doplní další street food nabídka od Corn Dogs - v těstíčku obalovaných párků přes tradiční švýcarskou sýrovou bombu Raclette až po skvělé domácí hranolky. O sladkou tečku se postarají výrobci mexické speciality Los Churros, makronek Judyth Sweet Art nebo oblíbené rolované zmrzliny, kterou kuchař připravuje přímo před zraky návštěvníků. 

Festival opět doprovodí oblíbená návštěvnická soutěž o nejlepší burger a nově budou moct návštěvníci navrhnout jeden burger speciálně pro Zlín. Na sociálních sítích bude před festivalem vypsaná anketa, ve které budete právě Vy moci sami navrhnout, jaké suroviny byste rádi viděli ve zlínském burgeru.

Gurmáni mohou zajít i na speciality gastro podniků Obchodního domu a posedět na venkovních zahrádkách. Street sortiment chystá například kornuterie Bistrotéky Valachy v přízemí Obchodňáku. O festivalovém víkendu shodou okolností začíná v Obchodním domě rozsáhlá výstava díla Salvadora Dalího. A tak můžete spojit dobré jídlo s kulturním zážitkem v Galerii Desítka v nejvyšším, desátém podlaží, odkud je navíc krásný výhled na město.

Burger street festival:

  • 3. 6. od 10.00 do 21.00
  • 4. 6. od 10.00 do 21.00
  • 5. 6. od 10.00 do 20.00

Více informací naleznete na www.burgerstreetfestival.cz a www.obchodnidum.cz

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.