X
 

Články

Začíná 62. ZLÍN FILM FESTIVAL

foto Zlín Film Festival

Dnes startuje největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě. Pro malé a velké milovníky filmu je připraveno 276 snímků ze 49 zemí světa. Je to opět jedinečná příležitost nahlédnout do světa dětí a dospívajících prostřednictvím filmů z tradičních i méně obvyklých filmařských destinací, jako jsou Bangladéš, Chile, Tunisko, Vietnam, Indie a mnoho dalších. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program - výstavy, koncerty, besedy, virtuální realita, filmové workshopy a sportovní vyžití. 

Festival odstartuje světová premiéra celovečerního animovaného snímku Cesta do Tvojzemí. Při večerním zahájení potom diváci uvidí německý film Stezka odvahy, po kterém následuje u Kongresového centra tradiční zahajovací ohňostroj. Na působivou barevnou show s podmanivou hudbou, která zahájí sedmidenní svátek filmu ve Zlíně, se můžete těšit ve 22.00 hodin.

V návaznosti na letošní oslavy 700 let od první písemné zmínky Zlína vyzdvihne festival i významné osobnosti spojené s městem. Společně s hudebním publicistou Pavlem Klusákem připomenou organizátoři 100 let od narození skladatele filmové hudby Zdeňka Lišky prostřednictvím snímku Hudba Zdeněk Liška s besedou. V premiéře bude na festivalu uveden i TV dokument o zlínském rodákovi Petru Niklovi Slunovraty Petra Nikla za jeho účasti.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ UDÁLOSTI PRVNÍHO DNE

62. Zlín Film Festival proběhne od 26. května do 1. června 2022. 

Kompletní program naleznete na www.zlinfest.cz a ve festivalové aplikaci Zlinfest. 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.