X
 

Články

Začíná divadelní festival Setkání Stretnutie


V Městském divadle Zlín začne už dnes večer 26. ročník česko-slovenského divadelního festivalu Setkání Stretnutie. Patronem festivalu je herec se zlínskými kořeny David Prachař, který s oceňovanou inscenací Manželská historie v 19.00 hodin letošní divadelní přehlídku otevře. Program festivalu bude opět nabitý a nabídne to nejlepší, co se za poslední rok urodilo na divadelních prknech na obou stranách hranice. 

Po menší přestávce do Zlína zavítají například opět bratislavští Radošíni s novinkou Pán Strom, ale i Divadlo Jana Palárika v Trnave se sportovní komedií Futbal nebo Divadlo Andreja Bagára v Nitre s dokumentární restrospektivou Kutlochy.

Z tuzemské scény vybrala dramaturgie festivalu do hlavního programu inscenaci Vina? Dejvického divadla v režii Ivana Trojana, Doktorku Národního divadla Brno, v níž se v titulní roli představí Hana Tomáš Briešťanská, Šikmý kostel ostravských Bezručů nebo Tři sestry Slováckého divadla.

Festival nezapomíná ani na dětské publikum, pro které chystá několik pohádek. Chybět nebudou ani oblíbené podvečerní koncerty na schodech (Horobijci, Eliška Lajdová a další) a v divadelním klubu Dílna (kapela herce Tomáše Davida Golden Delicious). Součástí festivalu budou i oblíbené workshopy – například se spisovatelkou Karin Lednickou ve čtvrtek 9. června ve 14.30 hodin.

Festivalovou cenu Martina Porubjaka letos získá dramaturg, režisér a pedagog Miroslav Plešák In Memoriam.

Program festivalu Setkání Stretnutie

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.