X
 

Články

Ve zlínské zoo proběhne velká oslava. Slůně Zyqarri oslaví první narozeniny

Zyqarri_archiv Zoo Zlín

V neděli 19. června se bude ve zlínské zoo slavit. Právě v tento den zoo uspořádá oslavu prvních narozenin prvního mláděte slona afrického v České republice. Zyqarri, jak chovatelé sloního samečka pojmenovali, se narodil 6. 6. 2021, jeho matkou je nyní sedmadvacetiletá samice Kali. Společnost jim dělají další dvě dospělé slonice Zola a Ulu.

Křtiny proběhnou přímo ve stávajícím výběhu slonů u pavilonu. Od 14.00 hod. budete moci pozorovat přípravu narozeninového dortu, který bude obsahovat ty největší "sloní" laskominy - banány, hrozny, jablka, seno, větvičky stromů, salát nebo čínské zelí. A protože první narozeniny prvního afrického slůněte České republiky jsou mimořádnou událostí, mimořádný bude i dort. Na výšku dosáhne téměř dvou metrů a zdobit jej bude velká jednička.

O hodinu později přivítáme i kmotra oslavence. Bude jím Roman Staša, vítěz soutěže MASTERCHEF ČESKO 2020. Roman je napajedelský rodák a také velký příznivce zlínské zoo. Křest zvířete si užije vůbec poprvé. „Je to pro mne velká pocta, že se stanu kmotrem tak výjimečného mláděte. Slůně sleduji od samého počátku, už několikrát jsem se byl na mého "kmotřence" podívat. Věřím, že si nedělní oslavu všichni užijeme, určitě se přijďte podívat. A protože k správné oslavě patří i dobré jídlo, společně si také zavaříme," s úsměvem pozval Roman Staša.

PROGRAM OSLAV
10.00–14.00 zábavné dílničky a fotokoutek na nádvoří zámku Lešná (děti si vyrobí krásnou památku na slavnostní křtiny)
14.00–15.00 příprava narozeninového dortu ve výběhu slonů
15.00 křest slůněte
16.00–17.00 zábavné vaření s Romanem Stašou na nádvoří zámku Lešná, autogramiáda Romana Staši

V rámci nedělní oslavy bude také vystaven obří 35 kg dort ve tvaru slůněte, který na podporu chovu slonů ve zlínské zoo upekla cukrářka Radka Otavová. V pátek 17. 6. bude ukončena první česká dražba dortu ve prospěch sloní rodinky (podrobné info na www.papilio.cz). Ještě než se dort vydá ke svému vydražiteli, zoo jej vystaví na nádvoří zámku Lešná v rámci narozeninové oslavy. A možná jej i všichni ochutnáme, pokud se vydražitel rozhodne rozdat dort přítomným návštěvníkům.


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.