X
 

Články

Zlínské filmové léto. Jaký film si vyberete?

Zlínské filmové léto

Zátopek, Po čem muži touží 2, Mimořádná událost, Klan Gucci, Myši patří do nebe, Vyšehrad: Fylm a řadu dalších zajímavých filmových titulů nabídne letošní 6. ročník Zlínského filmového léta. Letní bijáky se budou opět promítat jak v centru města, tak v jeho místních částech.

První promítání se uskuteční v pátek 1. července v sadu Svobody u zámku, kdy jej odstartuje český film o čtyřnásobném olympijském vítězi Emilu Zátopkovi a jeho ženě Daně. V sobotu 2. července budeme pokračovat na stejném místě českou komedií Prvok, Šampón, Tečka a Karel. V příběhu o čtyřech kamarádech ve středním věku, kteří se rozhodnou vyřešit svou životní krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů, nebude o zábavu nouze. Promítat se bude od 21.30 na mlatu před zámkem, kde budou připraveny i židle.

Další týden, od 6. do 9. července se promítání přesune tradičně do parku Komenského. Každý večer se můžete těšit na českou komedii Po čem muži touží 2, Deníček moderního fotra, Mimořádná událost a na americký film Klan Gucci, jež je inspirován skutečným příběhem impéria italského módního domu. V hlavní roli se představí Lady Gaga, Adam Driver, Jeremy Irons, Salma Hayek, Al Pacino. Začátky promítání od 21.30.

V dalším týdnu 15. a 16. července se letní kino přesune na fotbalové hřiště v Přílukách a poslední červencové promítání skončí 22. a 23. července v Centrálním parku na Jižních Svazích na discgolfovém hřišti. Se Zlínským filmovým létem se letos rozloučíme na fotbalovém hřišti v Malenovicích 12. a 13. srpna.

Vstup na promítání je zdarma. Pro své pohodlí si s sebou vezměte deky či rozkládací židle, občerstvení bude zajištěno.

Kompletní program naleznete na www.ic-zlin.cz/zlinske-filmove-leto.

 


Foto: Vítek Šmahel

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.