X
 

Články

ZE ZEMĚ DO ZEMĚ. Nová publikace o unikátním Lesním hřbitově ve Zlíně

Lesní hřbitov ve Zlíně

Hřbitovy nejsou jen pietním místem, kam přicházíme uctít památku svých blízkých. Jsou často také místem s mimořádnou historickou, duchovní i kulturní hodnotou. Lidé tento prostor vyhledávají jako oázu klidu, místo pro uspořádání myšlenek uprostřed každodenního ruchu, jiní zase pro jeho unikátnost, historické památky či významné osobnosti. Lesní hřbitov Zlín je jedním z výjimečných hřbitovů u nás, s nímž vás seznámí nová publikace Ze země do země – Lesní hřbitov ve Zlíně.

Lesní hřbitov je výjimečný nejen posledním místem odpočinku významných osobností zlínské historie, ale také svou formou, spojením náhrobních míst a přirozeného prostředí smíšeného lesa. Publikace vás seznámí s jeho vznikem i strukturou a provede vás po nejvýznamnějších hrobech.

Prvním pochovaným zde byl student medicíny Rudolf Gerbec, syn osobního lékaře Baťovy rodiny a také jednoho z tvůrců lesního hřbitova. Ironií osudu se stalo, že dalším pohřbeným byl zakladatel obuvnického impéria Tomáš Baťa a jeho pilot Jindřich Brouček. Mezi pochovanými jsou např. Marie Baťová, manželka T. Bati, filmaři Hermína Týrlová, Karel Zeman, architekti F. L. Gahura, Miroslav Drofa, spisovatel a grafik Svatopluk Turek či cestovatel Miroslav Zikmund.

Publikace je k dispozici zdarma v Městském informačním a turistickém středisku v budově radnice nebo si ji můžete rovnou stáhnout zde

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.