X
 

Články

Zlín je součástí výstavy Klenoty Česka v Bruselu

výstava Klenoty Česka v Bruselu

Před budovou Evropské komise Berlaymont v Bruselu se koná výstava „Klenoty Česka / Jewels of Czechia" představující přírodní krásy, kulturní památky a architektonické skvosty České republiky. Výstava vznikla pod záštitou Věry Jourové, místopředsedkyně Evropské komise a za podpory Evropské unie a Ministerstva zahraničních věcí České republiky při příležitosti předsednictví ČR v Radě Evropské unie. Cílem projektu je inspirovat návštěvníky výstavy k dalšímu poznávání naší země.

Výstavu tvoří 120 velkoformátových fotografií zachycující nejatraktivnější destinace České republiky, mezi nimiž je i Zlín se svou výjimečnou architekturou. 

Rovnoměrně jsou zde zastoupeny všechny kraje / regiony, krajská města, přední historické památky, včetně všech památek na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, přírodní památky v čele s národními parky a další zajímavosti naší země.

Autorem fotografií je fotograf Libor Sváček. Celý soubor fotografií byl vybrán z autorské fotografické publikace "ČESKÁ REPUBLIKA - To nejlepší z Čech, Moravy a Slezska", která vyšla vydavatelstvím MCU roce 2021. Výstava je ucelenou, při tom pestrou mozaikou snímků focených v různých ročních obdobích, denních i nočních dobách, pozemně i z letadla či dronu.

Výlučnost výstavy spočívá také v tom, že se v tomto formátu a rozsahu nikde jinde opakovat nebude. Výstava potrvá do konce září 2022.


Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.