X
 

Články

Zažijte dobrodružství, daleké výpravy, krásnou přírodu a nevšední zážitky


Dobrodružné filmy, záběry z nevšedních míst i zajímavé besedy s outdoorovými nadšenci, o tom všem bude letošní XX. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů, který proběhne od 4. do 9. 11. 2022 v Golden Apple Cinema a Alternativě - kulturním institutu Zlín.

Festival odstartujeme slavnostním zahájením v pátek 4. 11. v 19.30 v Golden Apple Cinema filmem Dhaulágirí je můj Everest, jehož autorem je Pavol Barabáš, slovenský režisér světového formátu. Snímek vás zavede do Nepálu, kde Zoltán Demján nepochopitelným vybavením vystoupá hned na tři osmitisícovky, přičemž u sedmé nejvyšší hory světa Dhaulágirí se jedná o jeho prvovýstup.

Další večerní promítání v Golden Apple Cinema bude opravdovou cestou kolem světa. Od Transylvánských trailů, přes Matterhorn, Island, Aljašku až do Nepálu. S filmem Njord se vydáte na 1000 km dlouhou cestu v srdci polární zimy, v dokumentárním filmu Mára jde do nebe nakouknete do života Marka Holečka, nejvýznamnějšího českého a světového horolezce současnosti nebo se podíváte do hlubin za velkým bílým žralokem ve filmu 12 Shades of Gray. K vidění toho bude ale mnohem více. 

Sobotní, nedělní a pondělní odpoledne budou věnována besedám, a to vždy v 16.00, v Alternativě - kulturním institutu Zlín.
V sobotu 5. 11. se představí David Varga s přednáškou Kostarika – 50 odstínů zelené. Země plná pralesů, hor, sopek, pláží, vodopádů, národních parků i exotických zvířat je místem mnoha kontrastů a ne všechno je tam tak růžové (nebo zelené), jak se může zdát. V neděli 6. 11. se o své zážitky podělí horolezec Lukáš Jasenký. Beseda s názvem Přežil jsem K2 představí strasti při zdolávání druhé nejvyšší hory na světě K2. Přednáškovou část festivalu uzavře v pondělí 7. 11. Radek Štětkář, který povypráví o svých zážitcích z cest za kulturou, zvyky a lidmi západní Afriky.

Program festivalu naleznete na http://www.ic-zlin.cz/989a-xx.-mezinarodni-festival-outdoorovych-filmu


 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.