X
 

Články

Mladé víno, dobré jídlo i bohatý doprovodný program. To slibují zlínské Svatomartinské hody


Zlínské náměstí Míru se v sobotu 12. listopadu zaplní stánky s nabídkou tradičních husích pokrmů a dalších gastronomických lahůdek, které doplní výběr svatomartinských vín a sladkostí. Připraven je i doprovodný program s kuchařskou show Romana Staši, hudbou i zábavou pro děti.

Svatomartinské hody budou jednou z prvních příležitostí k ochutnání letošního mladého vína. První láhev bude symbolicky otevřena v 11 hodin, poté bude zahájena degustace pestré škály mnoha desítek vzorků bílých, červených i růžových vín z 11 vyhlášených vinařství. Kromě mladého vína přivezou vinaři i další, přívlastková vína. Neméně lákavá bude i nabídka kulinářských specialit.

Kromě svatomartinského menu s nejrůznějšími variacemi husího masa, budete moct vyzkoušet pštrosí maso na grilu, kachní speciality, dýňovou polévku, hamburgery nebo pinsu. Sladkou tečku obstará nabídka domácích donutů, frgálů či palačinek. Zakoupit bude možné i výběrovou kávu, speciální svatomartinské pivo, svařák a další nápoje. Své kuchařské umění představí Roman Staša, vítěz soutěže MasterChef. Jeho svatomartinské menu budete moct také ochutnat.

Oslavu svátku svatého Martina zpříjemní i bohatý kulturní program. Hudební vystoupení obstarají rocková kapela ZUŠ Morava Štípská smršť, moderní cimbálovka Cimball Hell Band a kapela Křídla. Děti se mohou těšit na představení klauna Brdíka a na další atrakce, jako jsou skákací hrady, malování na obličej, tetovačky, nafukovací balonky nebo workshopy spojené se svatomartinskými tradicemi.

Svatomartinské hody budou probíhat od 10 do 22 hodin, vstupné je zdarma. Pouze k degustaci vína je potřeba zakoupit si u vinařů speciální degustační sklenici za 50 Kč. „Sklenice jsou letos ve dvou druzích. První je limitovaná edice ke speciálnímu výročí 700 let města Zlína, druhé pak Svatomartinské sklenice," uvedla Michaela Oslizloková z agentury Locomotion, která stojí za organizací celých hodů.

Více informací na www.svatomartinskehody.cz

Program ke stažení

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.