X
 

Články

Adventní trhy ve Zlíně odstartují v sobotu 26. listopadu

foto Jaromír Chudárek

Vánoční trhy a celý adventní program ve Zlíně bude letos opět tradiční a pestrý. Trhy na náměstí Míru, které odstartují 26. listopadu a potrvají až do 23. prosince, nabídnou spoustu dobrého jídla, pití, řemeslných výrobků, vánočního sortimentu a bohatého programu pro velké i malé. Adventní atmosféru zpestří vánočně vyzdobené náměstí Míru, živá vánoční jedla kavkazská, dřevěný betlém a vánoční osvětlení parků. Rozzáří se jak sad Svobody se zámkem, tak i park Komenského se světelnými fotopointy.

Dřevěné stánky s horkým svařákem, punčem i tradičním občerstvením budou během adventu otevřené od 10.00 do 22.00 hod. Na sobotu 26. listopadu je připraven odpolední program pro děti a od 17.00 hod. vystoupí třináctičlenná formace špičkových zlínských hudebníků F-DUR JAZZBAND. 

První adventní neděli 27. listopadu se můžete těšit od 17.45 hod. na Andělské rozsvícení vánočního stromu. Kulturní program začne již v 15.00 hod., kdy na hlavním pódiu vystoupí dětský folklorní soubor Vonička, cimbálová muzika Paléska, dětský pěvecký sbor Čamlíci a Carmina Bona. Po rozsvícení vánočního stromu zazpívá známý písničkář Jaroslav Uhlíř.

Během vánočních trhů se můžete těšit na řadu koncertů, jak na hlavním pódiu, tak i ve vánoční stodole. Vystoupí např. skupina SUPPORT LESBIENS, zpěvák THOM ARTWAY s kapelou, zpěvačka KATEŘINA MARIE TICHÁ & BANDJEEZ, LUCIE REDLOVÁ, MARKÉTA VODIČKOVÁ a FILIP VÍTŮ, ADD GOSPEL a mnoho dalších. Každý adventní pátek je na programu revival populární kapely či zpěváka. Děti se můžou těšit na vánoční tvořivé dílničky, kino s pohádkami, vánoční vláček i kolotoč, Mikulášskou nadílku s čertovskou diskotékou a profesionálního kouzelníka.

Od soboty 3. prosince bude náměstí doplněno o stánky s vánočním sortimentem, ručně vyráběnými a regionálními výrobky. Stánky budou otevřené každý den od 9.00 do 18.00 hod.

Z náměstí Míru si můžete udělat krásnou procházku k Obchodnímu domu Zlín, kde na vás čeká několik atraktivit.
Ve čtvrtek 24. listopadu se zde rozsvítí vánoční strom a roztočí vyhlídkové kolo, z kterého se vám naskytne netradiční pohled na město. I zde budou vánoční stánky s občerstvením a stylovou hudbou, které budou otevřené od 10.00 do 21.00 hodin. Vyhlídkové kolo bude v provozu v pracovní dny od 10.00 do 20.00, o víkendech od 13.00 do 20.00. Vánoční punč, kávu nebo další nápoje a třeba i různé speciality si můžete vychutnat také v některé z venkovních vyhřívaných zahrádek. Unikátní zpestření adventu u Obchodního domu připravil letos Bar 1931, jehož interiér zdobí 12 tisíc baněk a patří k „nejvánočnějším barům" ve Zlíně.

Vánoční program bude pokračovat také od 26. prosince do 1. ledna 2023. Na náměstí Míru zůstane několik stánků s občerstvením a vánoční stodola s živou hudbou od 17 hod. V neděli 1. ledna 2023 se můžete těšit na tradiční novoroční ohňostroj, který se rozzáří nad náměstím T. G. Masaryka. Po něm bude následovat na náměstí Míru novoroční afterparty.

 

ADVENTNÍ ZLÍN 2022

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.