X
 

Články

Vánoční jarmark na hradě Malenovice


Po několikaleté odmlce se Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně konečně znovu vrací k oblíbenému vánočnímu jarmarku na hradě v Malenovicích. V sobotu 3. prosince 2022 se tak otevře nádvoří, sklepy, zbrojnice, i některé místnosti hradu, aby uvítaly jak prodejce tak i vás, návštěvníky.

Podtitul akce zní „malé a velké dárky pro velké i malé" a letos to bude platit opět. Kastelán hradu Luděk Bubeník sezval prodejce tradiční i nové tak, aby si každý našel důvod odcházet domů s aspoň malým dárkem. Kromě toho bude v předhradí občerstvení, k němuž letos nově přibyla i zabíjačka, a tak nebudou zklamaní ani ti, kdo mají rádi tyto pochoutky.

Před hradem bude opět vánoční stromeček přání, u kterého můžete zanechat svá přání i poděkování muzeu. V loňském roce se tato akce sešla s velkým zájmem. Desítky krásných vzkazů vedly k tomu, že letos bude stromeček připraven už o jarmarku a pak až do Silvestra.

Kouzlo Vánoc dostává na hradě Malenovice úplně jiný rozměr, a tak si tuto tradiční akci nenechte ujít. Návštěvu hradu můžete spojit i s příjemnou procházkou lesem přes Tlustou horu. 

Jarmark bude otevřen od 10.00 od 16.00 hodin, vstup je zdarma.  

 

 

Foto: Milan Mikšík

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.