X
 

Články

Zlínská zoo přivítá v neděli 11. prosince Vánoce. Přijde i Mikuláš se svou družinou

archiv Zoo Zlín

V neděli 11. prosince si můžete ve zlínské zoo naplno užít vánoční atmosféru. Vánoční světelná výzdoba ozdobí prostor od hlavního vstupu po zámek Lešná. Kromě tradičních motivů spjatých s Vánocemi se můžete opět těšit na světelné siluety exotických zvířat. Stávající skupinu „zářících" slonů, lvů, klokanů, tapírů, nosorožců, rejnoků, žiraf, tučňáků, lachtanů a supů letos doplní jaguáři. Vánoční strom zlínské zoo rozsvítíme na nádvoří zámku Lešná.

Vánočně laděný program začne o půl třetí u hlavního vstupu do zoo, kde vás už bude vyhlížet Mikuláš s andělem a skupinkou čertů z Bylnice. Společně se pak vydáte na nádvoří zámku Lešná, kde bude připraven kulturní i doprovodný program. Děti se mohou těšit na mikulášskou nadílku, vystoupení dětského folklorního souboru Trnečka a na voňavé překvapení. Krátce před čtvrtou slavnostně rozsvítíme vánoční strom. Pokud budete chtít potěšit zvířata, můžete jim položit pod vánoční strom na nádvoří zámku dobroty. Obyvatelé zoo nejvíce ocení ovoce, zeleninu, oříšky, ovesné vločky, rýži, luštěniny nebo sušené pečivo a ovoce.

Program:
14.00–16.00 voňavé překvapení zoo na nádvoří zámku
14.30 průvod s Mikulášem, andělem a čerty od hlavního vstupu na nádvoří zámku
15.00 Mikuláš naděluje
15.15 vánoční vystoupení dětského folklórního souboru Trnečka
16.00 rozsvícení vánočního stromu a světelné výzdoby

Hlavní vstup zkrášlí menší vánoční stromeček nazdobený světýlky a „zoobaňkami". S jeho další výzdobou můžete pomoct i Vy a vytvořit tak opravdu jedinečný stromeček. Při návštěvě zoo můžete na stromečku zanechte svůj pomyslný "podpis" v podobě hezké ozdoby.

Krása světelné výzdoby vynikne až po setmění, proto v neděli 11. prosince a od neděle 25. prosince do neděle 1. ledna 2023 zoo prodlouží otvírací dobu do 17.00 hod. Zoo bude otevřena i během vánočních svátků včetně Štědrého dne, na Silvestra i Nový rok. Pro vstup do zoo můžete nyní využít zvýhodněné vstupné, které pro dospělé činí 110 Kč, pro děti 70 Kč a senioři zaplatí 90 Kč. 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.