X
 

Články

AKTUALIZOVÁNO Mezinárodní den průvodců oslavíme procházkami po architektuře ZÓNA ZLÍN


Třetí únorový týden je věnovaný profesionálním průvodcům v cestovním ruchu a tematickým prohlídkám. Asociace průvodců ČR pořádá u příležitosti Mezinárodního dne průvodců pro širokou veřejnost komentované prohlídky památek a nejrůznějších zajímavých míst. Nejinak tomu bude i ve Zlíně, který se do speciálního programu zapojuje s komentovanými procházkami ZÓNA ZLÍN.

Přijďte si užít procházky po zlínské architektuře s našimi skvělými průvodci v sobotu 25. února a dozvědět se více o našem městě. Procházky pro vás připravilo Městské informační a turistické středisko ve spolupráci se Zlínským architektonickým manuálem (ZAM) a spolkem aArchitektura. Procházky jsou zdarma a vybrat si můžete ze dvou tras:

1. Plánované město, ve 14.00, nám. Míru před radnicí

Tato procházka vás seznámí nejen s historií města, nejvýznamnějšími architektonicky cennými stavbami, jako jsou např. radnice, tovární areál fy Baťa, 21. budova tzv. Baťův mrakodrap, první výškové budovy na nám. Práce, ale i s tzv. funkčními zónami, podle kterých byl plánován moderní urbanismus Zlína. Procházku zakončíte návštěvou Památníku Tomáše Bati, který je považován za perlu světového funkcionalismu.

2. Bydlení u Bati, ve 14.00, nám. Práce u Velkého kina

Baťovské domky z červených cihel jsou zlínským fenoménem. Pokud se chcete více dozvědět o bydlení v těchto typických rodinných domcích, pak se vydejte na tuto procházku, která vás zavede do první dělnické čtvrti Letná. Dozvíte se také, co byly a pro koho byly určeny svobodárny či internáty. Setkáte se zde také s experimentálními stavbami, jako je například americký katalogový dům Alladin, který Tomáš Baťa nechal přivézt z Ameriky.

Kapacita osob je omezena. Své místo si rezervujte přes elektronický formulář.

PROCHÁZKY JSOU JIŽ PLNĚ OBSAZENY. DĚKUJEME!

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.