X
 

Články

Užijte si Velikonoce v Zoo Zlín se speciálním programem

archiv Zoo Zlín

Zlínská zoo je nyní ideálním místem ke strávení velikonočních svátků. Areál rozzářily tisíce květů, na speciální program Velikonoce u Seilernů láká zámek Lešná. Zoo je otevřena každý den od 8.30 do 18.00 hod., zámek během Velikonoc a dubnových víkendů od 10.00 do 16.00 hod.

Areál zoo, především okolí zámku Lešná, rozzářily tisíce květů narcisů, tulipánů a hyacintů, rozkvetly také bílé magnolie, krokusy nebo zlatý déšť. Slonice a téměř dvouletý sloní sameček Zyqarri si každý den od jedenácté hodiny užívají rozlehlý travnatý výběh v Karibuni. Rušno je také u klokanů rudokrkých, kde z bezpečí máminých vaků už vykukují letošní mláďata. V bývalém pavilonu slonů na vás čekají tapíři čabrakoví - samice Nadira se svým tříměsíčním potomkem jménem Coffee a v jihoamerické oblasti zase uvidíte celou kapybaří rodinu včetně tří prosincových mláďat. Opět je už také zpřístupněna cesta kolem nové supí voliéry. Od damanů tak můžete pokračovat přímo k výběhu žiraf a dále do Etiopie.

Nenechte si ujít ani návštěvu velikonočně vyzdobeného zámku Lešná s netradičními prohlídkami. Interiéry rozzáří jedinečná květinová výzdoba se záplavou vajíček a dalších velikonočních dekorací, každý z 11 pokojů bude mít svou osobitou výzdobu. V zámecké jídelně u slavnostně prostřeného stolu se seznámíte, jak Seilernové, poslední hraběcí majitelé zámku, slavili Velikonoce, jaké tradice a zvyky dodržovali. Velikonoční prohlídky zámku budou probíhat od čtvrtka 6. 4. až do Velikonočního pondělí 10. 4. Vždy budou začínat v 10.00 hod., poslední prohlídka odstartuje v 16.00 hod.

Občerstvení zajistí 5 restaurací a Chocolatérie, během Velikonoc bude otevřen také Kefa bar s etiopskou kávou.

Foto: archiv Zoo Zlín

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.