X
 

Články

Komentované procházky po architektuře ZÓNA ZLÍN jsou opět tady! A s novinkou!


První květnový týden začínají pravidelné komentované procházky po architektuře ZÓNA ZLÍN, které vás provedou jedinečnou architekturou Zlína. Vydejte se s průvodcem na tématickou procházku a poznejte výjimečné stavby, unikátní tovární areál přímo v centru města i způsob bydlení v typických baťovských domcích. Novinkou letošního roku je nová trasa s názvem TOVÁRNA V ZAHRADÁCH.

Procházka TOVÁRNA V ZAHRADÁCH vás provede ulicemi a zákoutími unikátního továrního areálu bývalých Baťových závodů, který dodnes patří k nejvíce autentickým místům ve Zlíně. Vedle typických továrních budov nebude chybět povídání o výjimečných stavbách, například o slavné jednadvacítce, bývalé správní budově firmy Baťa architekta Vladimíra Karfíka nebo o centrálním skladu obuvi architekta Vladimíra Kubečky, který patřil k technicky nejlépe vybaveným objektům s moderní technologií skladování a vnitřní dopravou v ČSR. Kromě toho se seznámíte také s logistikou uvnitř areálu a se zelení, která doplňovala veřejný prostor množstvím stromů i odpočinkových trávníků. 

Na závěr procházky vás čeká návštěva jedné z továrních budov. Budova 44, která dodnes slouží výrobě obuvi, a kde je možné zhlédnout množství původních prvků a detailů, které nedávnými rekonstrukcemi či adaptacemi továrních budov nenávratně mizí.

Bližší informace, termíny prohlídek a rezervaci vstupenek naleznete na http://bit.ly/zonazlin

Komentované procházky organizuje statutární město Zlín – oddělení cestovního ruchu ve spolupráci se spolkem aArchitektura, který je hlavním realizátorem databáze Zlínský architektonický manuál. 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.