X
 

Články

Vila Jana A. Bati. Významná ředitelská vila zpřístupní na jeden den své prostory

foto Marek Vít

Byli jste se už někdy podívat ve vile Jana Antonína Bati? Pokud ne a rádi byste ji navštívili, máte jedinečnou příležitost. Na jeden den v roce se, jinak nepřístupná vila, otevře všem zájemcům o prohlídku. V sobotu 20. května 2023 pořádá Český rozhlas Zlín, který má ve vile své sídlo, Den otevřených dveří. Komentované prohlídky budou probíhat od 10.00 do 16.00.

Nenechte si ujít návštěvu a prohlídku dvoupodlažní rodinné vily z červeného spárovaného zdiva, která patří mezi architektonicky významné stavby Zlína. J. A. Baťa vilu využíval do roku 1939, než emigroval se svou rodinou do zahraničí. Od roku 1951 je sídlem Českého rozhlasu.

Bohatý celodenní program bude probíhat jak ve vile, tak i venku na zahradě. Prohlédnete si nejen historické prostory vily s pracovnou Jana Antonína Bati, ale zavítáte také přímo do redakce rádia i vysílacího studia. Budete mít jedinečnou možnost být svědkem klasického živého rádiového vysílání a seznámit se s tím, co rozhlasová práce obnáší. V průběhu celého dne budete mít možnost setkat se také s některou z osobností Českého rozhlasu Zlín.

Den otevřených dveří doplní i další aktivity. Ve stanu před vchodem nabídnou pracovníci Krajské nemocnice Tomáše Bati měření tlaku a měření kyslíku v krvi. Nejmenší návštěvníci se budou moci zabavit v kostičkové herně spolku Inspirace Zlín a odpoledne zpestří program svým jazzovým repertoárem žáci ZUŠ Zlín. V sousedním kolektivním domě, který je také významnou stavbou Zlína, můžete navštívit výstavu fotografií, která mapuje 100 let od zahájení vysílání Českého rozhlasu.

Na prohlídku budovy Českého rozhlasu je nutné se z důvodu omezené kapacity přihlásit prostřednictvím emailu dod.zlin@rozhlas.cz nebo tel. 221 555 237. Prohlídky se budou konat v půlhodinových intervalech od 10.00 do 15.30.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.