X
 

Články

Vstup na terasu 21. budovy - Baťova mrakodrapu bude omezen

Baťův mrakodrap

Návštěvníky ikonické 21. budovy – Baťova mrakodrapu čeká omezený vstup na její vyhlídkovou terasu v posledním patře.
Z důvodu rekonstrukce obvodového pláště budovy je od pondělí 10. 7. 2023 uzavřena západní část terasy, kde se nachází bronzový model města. I přesto je ale stále možné se na vyhlídkovou terasu dostat a užít si pohled na centrum města z výšky. Uzavření její další části je plánováno od 31. 7. 2023. Vstup na terasu bude možný pouze do části s výhledem na tovární areál. Úplné uzavření vyhlídkové terasy se předpokládá od 14. 8. do 31. 10. 2023. Kavárna, která se nachází na vyhlídkové terase, zůstane otevřena po celou dobu omezeného vstupu na terasu.

V přístupové chodbě ke kavárně bude od 31. 7. 2023 k vidění nová výstava fotografií s názvem „Pohledy z terasy". Expozice v přízemí, kde se nachází pojízdná kancelář J. A. Bati a ředitelské patro v 8. etáži s expozicí o historii firmy Baťa a satelitních městech zůstávají nadále přístupné.

Komentované prohlídky Baťova mrakodrapu, které zajišťuje Muzeum jihovýchodní Moravy, budou od 1. 8. do 31. 10. 2023 probíhat bez vstupu na vyhlídkovou terasu. Vstup na terasu tedy nebude součástí komentovaných prohlídek. Ty budou zkráceny a budou probíhat pouze v přízemí budovy a ve výtahu Jana A. Bati. Toto omezení je zohledněno v ceně, která se stanovuje na 300 Kč (skupina 1–9 osob), resp. 30 Kč/osoba (skupina nad 10 osob). Maximální velikost skupiny je stanovena na 24 osob. Kontakt na komentované prohlídky: tel.: 573 032 111, e-mail: recepce@14-15.cz

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.