X
 

Články

Svatomartinské hody na náměstí Míru: Husí jídla, mladá vína, kuchařská show i Lukáš Hejlík


Přesně na svátek svatého Martina, v sobotu 11. listopadu, ovládnou náměstí Míru ve Zlíně Svatomartinské hody. Jejich 6. ročník nabídne nejen tradiční svatomartinské menu s husími pokrmy a letošní mladá vína, ale i další gastronomické lahůdky, zahraniční speciality, sýry či sladkosti. Doprovodný program myslí na děti i dospělé, chybět nebude průvod Martínků. Celým dnem provede herec a moderátor Lukáš Hejlík.

Restaurace a ty nejlepší současné food trucky vám nabídnou tradiční svatomartinská menu s husami na mnoho způsobů, ochutnat ale bude možné také hamburgery, šnečí speciality, pštrosí maso, sušené červíky, sušené maso, sýry, bezlepkové potraviny i sladká jídla jako palačinky, churros, donuty, frgále a mnoho dalšího. Svatomartinská a mladá vína k degustaci nabídne více než deset významných moravských vinařství. Kromě toho bude na čepu i speciální svatomartinské pivo. 

O zábavu se postará bohatý doprovodný program, kterým provede herec, moderátor a milovník dobrého jídla Lukáš Hejlík. Na pódiu postupně zahrají kapela Crowses, cimbálová muzika Horobijci a skupina The Muzzles. Nebude chybět ani kuchařská show s ochutnávkou, kterou předvede šéfkuchař Július Löffler z restaurace La Villa. Ti nejmenší se mohou těšit na vystoupení klaunů z Balónkova, skákací hrady, malování na obličej, tetovačky a workshopy spojené se svatomartinskými tradicemi.

Doprovodný program bude letos připraven i u zlínského zámku, odkud odstartuje tradiční průvod Martínků. Pro děti budou připraveny svatomartinské dílničky a vystoupení malých Martínků. Bližší informace k průvodu Martínků naleznete na www.kulturazlin.cz.

Svatomartinské hody budou probíhat od 10 do 22 hodin, vstupné je zdarma. Pouze k degustaci vína je potřeba zakoupit si u vinařů speciální degustační sklenici za 50 Kč. Kompletní program naleznete na www.svatomartinskehody.cz

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.