X
 

Články

Adventní Zlín 2023. Přijďte si vychutnat kouzelnou vánoční atmosféru


Tradiční zlínské adventní trhy nabídnou opět nejen spoustu voňavých dobrot a vánočního sortimentu, ale také zpříjemní adventní čas do Štědrého dne. Užijte si jejich atmosféru od 2. do 23. prosince na náměstí Míru. Doprovodný program nadělí řadu atraktivních koncertů i zábavu pro děti. Novinkou letošního roku bude obří adventní věnec a vánoční rozhledna.

První adventní neděli 3. prosince se rozsvítí nejen vánoční strom, ale i první adventní svíce na obřím adventním věnci. Náměstí rozzáří i světelný happening a od 18.00 vystoupí na hlavním pódiu Aneta Langerová. V následujících dnech se můžete těšit na další známé interprety, místní kapely i dětské folklorní soubory. Do Zlína přijede kapela Jelen, The Tap Tap, Pokáč či Bára Basiková. V pondělí 4. prosince se otevře vánoční rozhledna, která nabídne krásný výhled na nasvícené náměstí.

Pro nejmenší budou připraveny tvořivé a hudební dílničky, dětské kinečko s pohádkami, Ježíškova pošta, Mikulášská nadílka a kolotoče. Nebude chybět ani výstava betlémů či speciální koutek věnovaný vánočním tradicím. Těšit se můžete také na originální Cirkus trochu jinak a jejich nevšední vystoupení Theatro Oculus a Trampoty s Ježíškem. 

Od soboty 9. prosince přibydou na náměstí i stánky s řemeslnými výrobky a vánočním sortimentem. 

Z náměstí Míru si můžete udělat příjemnou procházku vánočně nazdobeným parkem Komenského k Obchodnímu domu Zlín, kde se konají také vánoční trhy s hudebním programem. Nechybí tu vyhlídkové kolo a pro děti kolotoč. Navštivte také místní bar, jehož interiér zdobí i letos 12 tisíc baněk a patří tak k „nejvánočnějším barům" ve Zlíně. 

Adventní trhy na náměstí Míru sice skončí v sobotu 23. prosince, tím ale náměstí neosiří. Od úterý 26. prosince až do neděle 1. ledna 2024 zde zůstane otevřeno několik stánků s občerstvením a vánoční stodola s živou hudbou. Na Nový rok se na náměstí T. G. Masaryka uskuteční tradiční novoroční ohňostroj, po kterém bude, opět na náměstí Míru, následovat afterpárty.

PROGRAM ADVENTNÍ ZLÍN 2023

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.