X
 

Články

Mezinárodní den průvodců 2024 ve Zlíně


Mezinárodní den průvodců v cestovním ruchu připadá na 21. února. V tento den vznikla v roce 1985 Světová federace asociací turistických průvodců (WFTGA). Od roku 1990 se každoročně slaví v řadě zemí po celém světě. Do oslav se zapojují jak města, tak i turistická informační centra, která pro zájemce připravují s profesionálními průvodci řadu prohlídkových okruhů či návštěvy památek. 

Na středu 21. února připravilo město Zlín pro všechny zájemce jednu z oblíbených komentovaných procházek po zlínské architektuře ZÓNA ZLÍN. Trasa TOVÁRNA V ZAHRADÁCH vám představí příběh i historii bývalých Baťových závodů, jeho výjimečné stavby, jako jsou bývalé výrobní budovy 14 a 15, správní budovu 21, tzv. Baťův mrakodrap či centrální sklad obuvi, který patřil k technicky nejlépe vybaveným objektům v ČSR. Uvidíte toho ale mnohem více. Součástí procházky bude také návštěva budovy 44, která dodnes slouží výrobě obuvi. 

Sraz na procházku je v 15.30 na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU (mezi budovami 14 a 15 v továrním areálu), Vavrečkova 7040. 

Procházka je zdarma a z kapacitních důvodů je nutná rezervace. Proto si své místo včas rezervujte prostřednictvím elektronického formuláře.

PROCHÁZKA JE JIŽ PLNĚ OBSAZENA. DĚKUJEME!


Na všechny trasy pravidelných komentovaných procházek ZÓNA ZLÍN se můžete opět těšit od dubna do září. Jejich termíny budou zveřejněny na www.ic-zlin.cz/prohlidky-s-pruvodcem

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.