X
 

Články

Baťova a Zikmundova vila. Poznejte dvě významné zlínské vily na společných prohlídkách


Zlínské vily představují jedinečný kus historie, designu a architektury. Vypráví poutavé příběhy významných osobností a ukrývají neobyčejné prostory mnohdy i s autentickým vybavením. Dvě ikonické vily ve Zlíně, Baťova vila a Zikmundova vila, jsou tou ojedinělou ukázkou. V letošním roce se obě vily opět spojují, aby společně nabídly návštěvníkům jedinečný zážitek.

V hlavní turistické sezóně během jara a léta mohou zájemci každou poslední sobotu v měsíci nahlédnout do těchto dvou odlišných, ale nesmírně významných vil v jeden den a porozumět jejich historii a odkazu. 

Baťova vila, známá svým modernistickým designem a historií spojenou s průmyslnickou rodinou Baťů, je příkladem funkčního minimalismu. Zikmundova vila, symbolizující dobrodružství a objevitelského ducha Miroslava Zikmunda, zůstává symbolem funkcionalistické architektury a modernismu. Obě vily společně tvoří fascinující dvojici, která odráží bohatství české historie a kultury.

Vstupenky na komentované prohlíkdy obou vil lze zakoupit pouze na stránkách Zikmundovy vily v sekci Prohlídka vily v hodnotě 850 Kč/os.  

Termíny společných komentovaných prohlídek: 30. 3., 27. 4., 29. 6., 27. 7. a 31. 8. 2024

Začátky prohlídek: Baťova vila: 10.00 a 12.00 hod. | Zikmundova vila: 10.00, 12.00 a 14.00 hod.


BAŤOVA VILA | foto interiéru: archiv Nadace T. Bati

vila T. Bati
vila T. Bati
vila T. Bati

 

ZIKMUNDOVA VILA | foto: Onomono Photography

Zikmundova vila
Zikmundova vila
Zikmundova vila

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.