X
 

Články

Symfonie barev, chutí a vůní – taková bude letošní Culturea ve Zlíně


Objevte svět plný orientálních barev, exotických chutí a kořeněných vůní na cestovatelském festivalu Culturea. Festival pořádaný studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati vám jako každý rok představí dvě různé země a jedno doplňkové téma. Letošní již 12. ročník festivalu vás přenese do krajiny čarovného Maroka a exotické Kuby.

„Spojujeme kultury, které jsou často velmi rozdílné. Naším cílem je vytvořit zážitek pro všechny smysly, i proto je podtématem letošního ročníku slow travel. Jde o to, aby cestovatel navnímal místní atmosféru a užil si zemi doslova všemi smysly, takové zážitky chceme zprostředkovat návštěvníkům," vysvětluje manažerka projektu Tereza Hloužková.

Program tak nabídne nejen přednášky zajímavých cestovatelů, ale i live cooking show Adama Runduse, účastníka kulinářské show MasterChef Česko 2023. Adam Rundus také povede diskusi o svých zkušenostech s cestováním. O své cestě auto stopem po Maroku povypráví Šebestián Bok: „Bude to trochu neřízená jízda, korigovaná pouze osudem. Zažijeme spolu nezapomenutelná setkání, budeme se ztrácet v medínách, skočíme si i do hor a uvidíme překrásné přírodní scenérie." Téma slow travel ve své přednášce o tom, proč a jak cestovat pomalu, představí spoluautor Travel Bible, Matouš Vinš. A Kubu, jako zemi dvou tváří, představí světoběžník Michal Kroužel.

Mimo to vás čeká marocká tržnice, ochutnávka místních delikates a marockého čaje, hudební program, kreativní workshop nebo návštěva Kuby ve virtuální realitě. Celý program propojí interaktivní hra a festival ukončí afterparty v kubánském stylu.

Přijďte zažít jedinečnou atmosféru dvou exotických zemí na vlastní kůži! Festival proběhne 3. dubna 2024 v prostorách kavárny 14|15 BAŤOVA INSTITUTU ve Zlíně. Více informací o programu a zakoupení vstupenek naleznete na webových stránkách a sociálních sítích festivalu Culturea. Lístky budou k zakoupení i přímo na akci.

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.