X
 

Články

Velikonoční jarmarky ve Zlíně


Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Vedle toho jsou obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara, kulturních akcí a jarmarků. Přijďte si užít jarní atmosféru Velikonočního jarmarku na náměstí Míru a na tržiště Pod Kaštany.

Velikonoční jarmark na náměstí Míru

Tradiční Velikonoční jarmark na náměstí Míru proběhne od 27. do 28. 3. 2024. Řemeslníci a prodejci nabídnou typický velikonoční sortiment, od pestrých malovaných vajíček a kraslic, až po zdobené pomlázky, jarní dekorace a perníčky. Kromě velikonočního sortimentu bude v nabídce i řada dalších řemeslných a rukodělných výrobků a pestrá nabídka občerstvení a pochutin. Na výběr budou tradiční bramboráky i bezlepkové varianty, grilované klobásy, frgály, sladké trdelníky, langoše, báleše a patenty či halušky. Nabídku doplní i ručně nakládané sýry, pletené sýry, povidla, bylinné sirupy, pražené oříšky či sušené ovoce. Z nápojů pak například likérové víno, prosseco či medovina. Milovníci zlatého moku si také přijdou na své, a to i na Zelený čtvrtek, kdy si mohou vychutnat jeho speciální zelenou variantu.

Po oba dva dny je připraven také bohatý kulturní a doprovodný program. Čekají vás vystoupení folklorních souborů, živé koncerty a unikátní pouliční vystoupení. Nejen děti se mohou těšit na žonglérskou show a školu žonglování, ve které si budou moct vyzkoušet vlastní dovednosti. Nebudou chybět ani velikonoční koledníci na chůdách s velkými pomlázkami. Pro děti budou připraveny také velikonoční dílničky, malá kovářská dílnička, malování na obličej, zábava na sportovních stanovištích a ukázky dravců a sov. Ti nejmenší se mohou těšit na lodičky, kolotoč a nafukovací skluzavku.

Podrobný program naleznete zde

Velikonoční jarmark na tržišti Pod Kaštany

Druhý Velikonoční jarmark si můžete užít i v sobotu 30. 3. 2024 na tržišti Pod Kaštany. Od 9.00 do 16.00 hodin tady budou ke koupi rukodělné výrobky, velikonoční ozdoby, dekorace, dobroty místních farmářů, cukrovinky a další speciality a tradiční výrobky z našeho regionu. Nebude chybět občerstvení, dobré víno, a také doprovodný program pro malé i velké. V něm vystoupí křesťanská kapela Sýkorky či pouliční umělci. Připravena bude také tvořivá dílnička pro děti, ve které si vyzkouší pradávnou technologii zušlechťování skla tzv. pískování.

Více na www.trzistepodkastany.cz nebo facebooku tržiště Pod Kaštany Zlín.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.