X
 

Články

Festival Culturea zapůsobil na všechny smysly


Latinské rytmy a kořeněné vůně ovládly kavárnu 14|15 BAŤOVA INSTITUTU ve Zlíně. Ve středu 3. dubna 2024 se v jejích prostorách konal již 12. ročník cestovatelského festivalu Culturea. Akce pořádaná pod taktovkou studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně představila krajiny Maroka a Kuby spolu s doplňkovým tématem slow travel. Návštěvníci měli možnost na vlastní kůži zažít tamní kulturu a atmosféru, a to díky přednáškám i bohatému doprovodnému programu.

Program nabídl aktivity pro milovníky cestování, jídla a zábavy. Návštěvníci měli možnost se zapojit do interaktivní hry, v níž poznávali koření po čichu, ochutnávali marocké speciality, cestovali po celém světě díky virtuální realitě nebo obrázky zdobili surfové prkno. K mání bylo malování hennou na kůži, taneční i hudební vystoupení nebo tvořivé workshopy ve spolupráci s kreativní dílnou Robota. Vyfotografovat se návštěvníci mohli u amerického vintage automobilu typického pro Kubu. „Je tu moc příjemná atmosféra, cítím se, jako bych se ocitl přímo v těch zemích, v obklopení barev, vůní a zvuků," uvedl jeden z návštěvníků. Dojem umocňovala marocká tržnice, tematická chill out zóna s degustací marockého mátového čaje, servírovaného Maročanem, a venkovní posezení s dýmkami.

Festivalu se zúčastnili zajímaví řečníci: stopem do Maroka vzal návštěvníky Šebestián Bok, nejen odvrácenou stránku Kuby odhalil Michal Kroužel a o slow travel a digitálním nomádství přednášel Matouš Vinš. Součástí programu byla také live cooking show Adama Runduse, účastníka kuchařské show MasterChef Česko 2023. Ten se spolu s přítelkyní Dorotou Dostálovou, content creatorkou, zapojil i do diskuze o food travel a svých zážitcích ze Střední Ameriky. „Vařit před studenty, to pro mě bylo asi nejvíc přirozené prostředí a moc mě to bavilo," řekl ke svému výstupu poté, co naservíroval ochutnávky pro většinu sálu.

Culturea každý rok přináší kousek světa do Zlína. Fotografie z letošního ročníku a odhalení tématu toho dalšího brzy naleznete na webových stránkách Culturey, na jejím Instagramu a Facebooku. S Cultureou můžete poznávat svět všemi smysly přímo ze své domoviny!

 
 
 
 

foto: Viktor Pľuchta a Mojmír Ševčík

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.