X
 

Články

Multižánrový festival ZLÍN ŽIJE odstartuje prázdniny


Největší zlínský pouliční festival ZLÍN ŽIJE rozproudí ulice města ve dnech 28.–30. června 2024. Třetí ročník open-air festivalu se opět bude konat na čtyřech hlavních scénách, které nabídnou pestrý výběr hudebních žánrů. Přijede letošní „nej" kapela roku, cenou Anděl ověnčení J.A.R., skupina Lake Malawi, rocková kapela The People, bluegrassová skupina Druhá tráva, ženská kapela Vesna či exotická zpěvačka Thabata Oliver. Kromě hlavních hvězd festivalu vás čekají další stovky talentovaných muzikantů z regionu, pestré nehudební akce pro celou rodinu a jedinečná atmosféra.

STAGE U ZÁMKU ZLÍN
Zvučná jména velkého hudebního světa. Právě těm bude patřit největší festivalová stage u zlínského zámku. Nejmenší návštěvníci tady mohou oslavit vysvědčení pořádnou porcí baby punku v podání Kašpárka v rohlíku, kterému bude důstojně předskakovat hravý Bombarďák. Dospělí se mohou těšit na folkovou ikonu Roberta Křesťana v doprovodu Druhé trávy, indie-popoví Lake Malawi, energické duo DVA, Gentleman´s Club nebo Pohřební kapelu. Až z Rio de Janeira přijede exotická kráska s podmanivým hlasem Thabata Oliver, která vás strhne na vlně reggae, samby a gospelu. Ve Zlíně se neobjeví náhodou – pochází odtud její manžel a bubeník Stanley Jahoda. Festival nabídne také mladou raperku Arletu, ženskou slovanskou kapelu Vesnu, která se probojovala do finále 67. ročníku prestižní soutěže Eurovize, bratislavské Korben Dallas, funkové matadory J.A.R., rockové The People v čele se zlínským zpěvákem Liborem Macháčkem a mnoho dalšího.

A nebude to jen dobrá muzika! Festivalový kabátek na víkend opět oblékne i samotná historická budova s číslem popisným 1. Zámecké překvapení ve formě videomappingu chystá zlínský fotograf Jsf Abb, díky V.O.S.A Theatre vyroste v sadu Svobody kouzelná Fénixova zahrada a strhující pouliční bubenickou show předvede Ritmo Factory.

DALŠÍ FESTIVALOVÁ MÍSTA
Místem setkávání, poznávání, tvoření, pouličního umění, her a relaxace bude opět park Komenského. Celý Zlín se v parku zhmotní na jednom místě, obzvlášť v sobotu 29. 6. Poznáte místní umělce i komunity, ochutnáte lokální dobroty, užijete si workshopy i sportovní aktivity a chybět nebude ani pestrý program na pódiu, které bude většinu času patřit mladým talentům nejen ze zlínských ZUŠek, pouličním muzikantům, umělcům a tanečním a divadelním souborům. Nenechte si ujít například kapely Apoa, fall&fell, Podjezd, Září, O 18 měsíců později, Hluchý Dovrat, Funkeys nebo ZUŠkové Crowses, Ze-Swa-Hoo, MP´s Guitars, Duo Kraus, Klarinety a Saxofony. Uslyšíte autorské písně i cover verze slavných hitů. Bude toho spousta! Dominantou parku bude i letos nepřehlédnutelná čtrnáct metrů široká barevná chill out zóna s lehátky.

Novou atraktivní festivalovou zastávkou bude také nedaleké Tržiště pod kaštany a originální pouliční galerie s díly výtvarníků z regionu.

Zlínský Woodstock. Tak by se dala popsat beatová scéna v parčíku vedle Hospůdky Pod Lípou, která připomene kultovní zlínské kapely, geniální hudebníky, nesmrtelné songy a mimořádnou zlínskou rockovou tradici. Vystoupí Farářovi netopýři, Jitunk Kampeny, Avarom, Area 51, Jarní únava, Nšo-či, Frank Zappa Quartete, Gadže, Šufunky Gang a další.

Živo bude i na náměstí Míru. V sobotu 29. 6. bude celé patřit hercům Městského divadla Zlín, kteří se pro tento večer stanou zpěváky a muzikanty a na konci své divadelní sezóny roztančí a rozezpívají Zlín.

VSTUPNÉ
Vstup na festival Zlín žije zůstává i letos volný. Pokud se vám ale akce líbí, chcete ji podpořit a vyslat do světa jasný signál, že kultuře fandíte, pořiďte si drobnost na památku z festivalového merche. Kromě oblíbených triček Su ze Zlína letos ve festivalovém obchůdku najdete například i kožené festivalové náramky v několika barvách.

VÍCE NA FESTIVAL.KULTURAZLIN.CZ

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.