X
 

Články

Speciální letní výstavy Nadace Tomáše Bati


"Baťa – Masaryk" a "Život v pohybu". To jsou dvě speciální letní výstavy Nadace Tomáše Bati, které můžete navštívit jak v lázeňském městě Luhačovice, tak i ve Zlíně přímo v zahradě u vily Tomáše Bati.

VÝSTAVA "BAŤA – MASARYK" 

Tomáš Baťa je považován za jednoho z nejvýznamnějších světových podnikatelů. Prosperita firmy Baťa byla důležitým faktorem budování nového státu. Názory a myšlenky Tomáše Garrigue Masaryka a Tomáše Bati se staly základem pro rozvoj demokratického Československa. Co měly společného dvě výrazné osobnosti první republiky? Jak probíhala jejich vzájemná setkání? A proč oba pánové chovali přízeň právě k Luhačovicím? Odpovědi nejen na tyto otázky vám dá výstava s názvem "Baťa - Zlín - Československo | Masarykova demokracie - Baťova prosperita". Výstava bude k vidění před luhačovickou radnicí od 29. 6. do 31. 8. 2024. Vernisáž za účasti Tomáše Bati proběhne 28. 6. od 16:30 hodin.

VÝSTAVA "ŽIVOT JE POHYB"

Název výstavy vychází z baťovského hesla "Život je pohyb", kterým Tomáš Baťa apeloval na nutnost neustále se posouvat vpřed jak v profesním, tak i v osobním životě. Cílem výstavy je prezentovat, jakým způsobem Tomáš Baťa a firma Baťa rozvinula výrobní odvětví, život ve městě i v komunitě, nebo jakým způsobem dokázala rozhýbat jednotlivce a dosáhnout celosvětového věhlasu. Výstava připomene mimo jiné také skutečnost, že letos uplyne 130 let od založení koncernu Baťa, který významným způsobem ovlivnil život v regionu. Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 11. 7. od 17:00 hodin v zahradě u Baťovy vily a bude zde k vidění až do 30. 10. 2024. V průběhu letních měsíců se můžete těšit i na bohatý doprovodný program

Obě vernisáže hudebně zpestří zlínská muzikantská legenda, kytarista a zpěvák Pavel Kačes Husár, který v minulosti prošel kapelami Fleret nebo Rumpál.

Více na www.nadacetomasebati.cz

 

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.