X
 

Akce

St, 12. 2. 2020 - Ne, 15. 3. 2020

Vesnice roku

Čas konání: uvedeno v textu

Místo konání: Baťův mrakodrap

Pořadatel: Zlínský kraj


Putovní výstava představující všech 25 dosavadních vítězů soutěže Vesnice roku byla ve středu 12. února slavnostně zahájena v sídle Zlínského kraje, Baťově mrakodrapu.

Výstava se koná u příležitosti pětadvacátého výročí této soutěže, které se každoročně účastní na dvě stovky obcí z celé republiky. Smyslem soutěže, pořádané každoročně od roku 1995, je zviditelnění obcí, ve kterých se jejich vedení i občané snaží dbát na všestranný rozvoj obce, udržovat a rozvíjet společenský život, tradice a podobně.

„Spousta lidí si myslí, že soutěž Vesnice roku je přehlídka toho nejlepšího, co u nás máme. Není to tak úplně pravda. Je mnoho jiných míst, stejně krásných nebo možná i krásnějších, kterým chybí pouze odvaha přihlásit se do této soutěže. Proto bych chtěl apelovat na starosty, aby tuto odvahu našli. Protože už jen tím, že se přihlásí a začnou připravovat představení své vesnice, tak si společně se svými občany často uvědomí, jak je ta vesnice krásná, jak se v ní hezky žije, čehož si v tom běžném, každodenním shonu možná ani nevšimnou,“ řekl na vernisáži radní Zlínského kraje Jan Pijáček. Zlínský kraj je tradičním spoluorganizátorem krajského kola soutěže. 

Právě vesnice ze Zlínského kraje patří v celostátním kole pravidelně k těm nejúspěšnějším. Mezi celkovými vítězi soutěže je jich hned šest – Liptál, Lidečko, Komňa, Kateřinice, Kašava a Dolní Němčí – což je nejvíc ze všech krajů České republiky. 

Výstava putuje po jednotlivých krajích až do září 2020, kdy bude zakončena na Konferenci venkov 2020, v kraji Vysočina.

Ve 3. etáži Baťova mrakodrapu lze výstavu navštívit do 15. března, během otvírací doby krajského úřadu.

Baťův mrakodrap

  • Ulice: třída Tomáše Bati 21
  • Město: Zlín
  • PSČ: 761 90

Zlínský kraj

  • Ulice: třída Tomáše Bati 21
  • Město: Zlín
  • PSČ: 761 90